Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 21. prosince 2017 celkem 24 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Třebechovice pod Orebem - dopravní nehoda - 6:38
trebechovice2-(1).jpg
K dopravní nehodě jednoho osobního automobilu na silnici I/11 vyjížděli profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem. Vozidlo skončilo na střeše mimo vozovku v příkopu. Řidič byl již při příjezdu hasičů mimo vozidlo a vyvázl bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření a odpojili akumulátor.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Stará Paka – požár – 9:41
Profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky a dobrovolní hasiči ze Staré Paky vyjeli k nahlášenému požáru vrátnice podniku v Podlevínské ulici. Na místě hořely dvě palandy. Požár vznikl s největší pravděpodobností od zapnuté žehličky. Vzniklá škoda se pohybuje kolem 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou ve výši 1,5 milionu korun.

Svatojanský Újezd – dopravní nehoda – 22:44
Profesionální hasiči z Hořic zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu. Ten vyjel mimo komunikaci a skončil v příkopu na střeše. Řidičku vozidla si převzali do svých rukou záchranáři. Jednotka provedla na vozidle protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 13:05
U dopravní nehody osobního vozidla v Kostelecké ulici zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda. Řidička dostala s největší pravděpodobností smyk a havarovala. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a odpojili akumulátor. Nakonec pomohli řidičce s odtahem vozidla.

Provodov – Šonov – dopravní nehoda – 13:08
K dopravní nehodě kamionu a osobního vozidla vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují. Nehoda se stala mezi Novým Městem nad Metují a Náchodem za Vrchovinami. Jednu osobu z osobního automobilu museli hasiči vyprostit. Posléze si ji převzali do péče záchranáři. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorpčním materiálem a provedli na vozidlech protipožární opatření. Silnice I/14 byla v místě nehody asi na dvě hodiny uzavřena.

Broumov – dopravní nehoda – 13:57
broumov-(1).jpg
Dopravní nehodu jednoho osobního automobilu řešili profesionální hasiči z Broumova na komunikaci vedoucí do města od Police nad Metují. Jednotka místo události zajistila, na vozidle provedla protipožární opatření a zasypala uniklé kapaliny sorpčním materiálem. Nikdo nebyl zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – dopravní nehoda - 7:45
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel v ulici Pulická vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky. Po střetu osobního automobilu s dodávkou zůstala na místě jedna osoba s lehčím zraněním. Hasiči odstranili vozidla mimo komunikaci a předali místo policistům.

Dobruška – dopravní nehoda - 10:48
Profesionální hasiči z Dobrušky vyjeli také k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu. Vozidlo skončilo na střeše. Řidička byla již v době příjezdu hasičů mimo automobil, záchranáři ji převezli do zdravotnického zařízení. Jednotka postavila automobil zpět na komunikaci a předali místo zasahujícím policistům.

Borovnice – dopravní nehoda – 13:05
prestavlky-(1).jpg
V části obce Přestavlky došlo k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu. Jedna osoba byla zraněna. Hasiči museli řidičku z vozu vyprostit a poté ji předali záchranářům. Na vozidle byla provedena protipožární opatření. Silnice byla nejprve během zásahu uzavřena, asi po hodině byl obnoven provoz kyvadlově. Na místě zasahovali profesionální rychnovští hasiči a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí.

Dobruška – dopravní nehoda – 14:10
V části Chábory zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky u dopravní nehody nákladního automobilu. Kamion narazil do stromu, ale celá událost se obešla bez zranění. Jednotka provedla na kamionu protipožární opatření a předala místo policistům.

Olešnice v Orlických horách – dopravní nehoda – 14:43
Dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách vytahovali osobní automobil, který havaroval do keře a nemohl vyjet zpět.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolní Brusnice - dopravní nehoda – 8:33
dolni-Br2-(1).jpg
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnova zasahovali u havárie dodávky. Vozidlo se dostalo po smyku částečně mimo vozovku. Zde najelo do automobilu, které bylo mimo vozovku už dříve. Dodávka hrozila pádem a únikem kapalin, proto byl povolán na místo k vytažení jeřáb. Během vyproštění musela být komunikace uzavřena.

Rtyně v Podkrkonoší - dopravní nehoda – 12:45
RtyneA-(1).jpg
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu. Ten dostal smyk, dostal se mimo vozovku a skončil převrácený na střeše. Na místě prohlédli záchranáři jednu osobu. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a odtah zajistila odtahová služba.

Hajnice – dopravní nehoda – 20:15
U dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se střetla se zvěří, zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Vozidla se střetla s krávou, která utekla. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli na havarovaných automobilech protipožární opatření a zamezila úniku pohonných hmot. Místo si poté převzali policisté.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje