Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 28. prosince 2017 celkem 12 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Sadová – dopravní nehoda – 11:19
U dopravní nehody dvou osobních vozidel v Sadové zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská ve spolupráci s hasiči z ČEPRO a. s. Cerekvice nad Bystřicí. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči místo události zajistili a předali jej policistům k vyšetření dopravní nehody.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 16:33
Trebechovice1.jpg
Profesionální hasiči z hradecké centrální stanice a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem vyjeli k dopravní nehodě dvou osobních vozidel na Hradecké ulici. Jedno z havarovaných vozidel narazilo při nehodě do stromu. Jednu zraněnou osobu předali hasiči do péče záchranářům. Jednotka se postarala o úklid vozovky. Vozidla stála mimo komunikaci a jedno bylo odtaženo.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – dopravní nehoda – 10:25

Nova-paka1.jpg
Na křižovatku ulic U Teplárny a Rokycanova vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky. Došlo zde k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jedna osoba byla během havárie zraněna. Jednotka jí poskytla první předlékařskou pomoc. Po příjezdu záchranářů byla převezena do zdravotnického zařízení. Při střetu došlo k úniku provozních kapalin, které jednotka zasypala sorpčním materiálem.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – technická pomoc – 19:22
Profesionální hasiči z Jaroměře byli povoláni na žádost městské policie do domu s pečovatelskou službou. Z jednoho z bytů tekla voda. Jednotka byt otevřela a vodu zavřela. Osoba v bytě byla v pořádku.

Náchod – dopravní nehoda – 21:46
V části Malé Poříčí došlo k dopravní nehodě osobního automobilu, který uvízl na železničním přejezdu. Na místo spěchali profesionální hasiči z Náchoda. Vozidlo stálo na kolejích a nemohlo odjet. Nakonec vozidlu pomohl kolem jedoucí automobil, který jej vytáhl na laně. Havarovaný automobil se tak z kolejiště dostal ještě před příjezdem jednotky na místo. Nehoda se obešla bez zranění ani nedošlo k poškození kolejí.

Jetřichov – technická pomoc – 23:20
Broumovští profesionální hasiči pomáhali záchranářům s transportem pacienta do sanitky ze sklepních prostor domu.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Liberk – technická pomoc – 15:28
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Deštného v Orlických horách vyjeli odstranit velký kámen, který ležel na silnici II/321 nedaleko části obce Uhřínov. Kámen vážil asi 50 kilogramů a hasiči jej z vozovky odstranili.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Malá Úpa – technická pomoc – 15:55
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova vyjeli na pomoc s otevřením osobního automobilu, kde bylo zamčené dítě. Jednotka z Horního Maršova vozidlo za asistence policistů otevřela, a to bez poškození. Dvouleté dítě ve vozidle bylo v pořádku.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje