Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 2. 1. 2018 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 07:05
U dopravní nehody dvou osobních vozidel na Brněnské ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Po střetu vozidel vyteklo menší množství provozních náplní, které hasiči zasypali sorbentem. Nehoda se obešla bez zranění.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:32 O události jsme informovali v článku :Po nehodě Plačicich musela být vyproštěna-jedna-osoba

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18:19
hk-hradec2.jpg
V Hradecké ulici došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Nárazem byla poškozena také lampa veřejného osvětlení, proto byly povolány technické služby. Jednotka provedla na vozidlech protipožární opatření a předala místo události policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Červená Třemešná – dopravní nehoda – 07:27
cer,tre2.jpg
Profesionální hasiči z Hořic zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu, který skončil v příkopě. Řidička skončila v péči záchranářů. Na místo byl povolán sypač, protože vozovka byla kluzká. Jednotka provedla protipožární opatření a předala místo události policii.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velká Jesenice – technická pomoc – 05:19
Profesionální hasiči z Jaroměře byli povoláni k jiskřícímu sloupu elektrického vedení. Po příjezdu jednotky na místo a po průzkumu bylo zjištěno, že jiskry se už na žádném sloupu neobjevují. Na místo tak byli povoláni energetici.

Jaroměř – dopravní nehoda – 07:25 O události jsme informovali

Nové Město nad Metují – požár – 10:31
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují zasahovali v části Krčín. Došlo zde k zahoření autobusu. Požár byl částečně uhašen před příjezdem jednotky hasicím přístrojem. Jednotky provedly dohašení. Vozidlo poté prošli i termokamerou. Doprava byla v místě události průjezdná kyvadlově. Autobus nakonec hasiči zajistili proti dalšímu požáru a část zasypali sorbentem. Na místě byl také vyšetřovatel příčin požárů z Náchoda. Škoda byla vyčíslena asi na 100 tisíc korun.

Náchod – odstranění nebezpečných stavů – 15:44
Profesionální hasiči z Náchoda byli zavoláni na pomoc do místní nemocnice. Lékaři potřebovali sundat prstýnek z ruky pacientky. Šperk se podařilo hasičům odstranit.

Náchod – transport pacienta – 16:19
Na pomoc záchranářům vyjeli profesionální hasiči z Náchoda do ulice Komenského. Záchranáři je požádali o asistenci při transportu pacienta. Ten se kvůli své velké hmotnosti nevešel do přistavené sanitky. Hasiči tak museli na převoz využít svůj technický automobil. V něm byl pacient transportován do nemocnice.

Teplice nad Metují – dopravní nehoda – 20:04
zdorib.jpg
V části Zdoňov došlo k dopravní nehodě osobního automobilu, který skončil v příkopě mimo komunikaci. Vozidlo spadlo do strouhy, kam začaly vytékat provozní náplně. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Broumova a profesionální hasiči z Náchoda. Uniklé provozní kapaliny ve strouze začali hasiči ihned jímat, k poškození životního prostředí nedošlo. Vozidlo bylo ze strouhy vyproštěno a zabezpečeno proti dalšímu úniku kapalin. Místo události si poté převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 07:52
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla protipožární opatření a odstranila havarované automobily mimo vozovku.

Špindlerův Mlýn – odstranění nebezpečných stavů – 20:39
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna vyjeli na pomoc posádce automobilu, který zapadl u sáňkařské dráhy. Polovinou zasahoval automobil do příkopu. Dobrovolní hasiči je vyprostili.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje