Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

05.01.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 4. 1. 2018 celkem 28 událostí.

V činnosti hasičů během čtvrtečního dne převládalo odstraňování spadlých stromů z komunikací, v jednom případě poškodily stromy i osobní automobily. Jednotky z Jaroměře a Hradec Králové – Pražská také zasahovaly u první letošní tragické nehody, která se stala u Holohlav na Hradecku.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Librantice – únik nebezpečných látek na vodní plochu – 08:13
Librant2hla.jpg

Hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolní hasiči z Librantic vyjeli k nahlášenému úniku nafty na vodní plochu do místního potoka. Aby se zamezilo znečištění vodní plochy, jednotky na ni umístily sorpční hady a použily speciální sorbent určený přímo na vodní plochy. Ani po takřka dvouhodinovém průzkumu místa události nebylo možné zjistit, odkud nafta do vodního toku uniká. Na zdroj znečištění nepřišli ani zástupci orgánů ochrany životního prostředí, kteří na místo dorazili. Na místě události zůstali hlídat dobrovolní hasiči z Librantic, kteří prostor každé dvě hodiny monitorovali. Během dnešního dne dojde k výměně ochranných prostředků na vodní hladině a další kontrole.

Smiřice – dopravní nehoda – 10:38
smirice-2.jpg

Profesionální Hasiči z Jaroměře zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel nedaleko Smiřic. Jedno z vozidel zůstalo na komunikaci, druhé skončilo po srážce mimo vozovku. Posádky obou automobilů byly již v době příjezdu jednotek mimo vozidla. Dvě zraněné osoby převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Místo události si převzali policisté.

Hradec Králové – únik nebezpečných látek na pozemní komunikaci – 18:19
PHMgaraze1.jpg

S neobvyklými podmínkami na místě zásahu se museli vyrovnat profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Byli totiž povoláni k úniku pohonných hmot z proražené nádrže v garážích nákupního centra na Brněnské ulici. Událost se stala v prvním nadzemním podlaží garáží, kde osobní automobil najel na zpomalovací zařízení. Od výfuku pak došlo k protržení nádrže s benzínem. Kvůli dispozicím garáží se do prostor dostal jen menší rychlý zásahový automobil, potřebné pracovní prostředky i materiál z cisternové automobilové stříkačky hasiči do patra vynesli. Jednotka musela benzín přečerpat, uniklé náplně zasypala sorpčním materiálem a místo uklidila.

Holohlavy – dopravní nehoda – 18:16 O události jsme informovali zde: http://www.hzscr.cz/clanek/tragicka-nehoda-uzavrela-silnici-z-hradce-kralove-do-jaromere.aspx

Lodín (04:19) – zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – transport pacienta – 23:57

Profesionální hasiči z Broumova pomáhali záchranářům s transportem pacienta v ulici Stanislava Opočenského.

Odstraňování spadlých stromů:

Červený Kostelec (03:23) – zasahovali prof. hasiči z Náchoda a dob. hasiči z Červeného Kostelce

Náchod, Babí (10:26) – zasahovali prof. hasiči z Náchoda a dob. hasiči z Nového Města n. M.

Lhota za Červeným Kostelcem (16:24) – zasahovali dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – spolupráce se složkami IZS – 14:04

Profesionální hasiči z Dobrušky zasahovali spolu s policisty i záchranáři v ulici Na Budíně. Pomáhali s transportem pacienta do sanitky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV: 36 událostí

Pec pod Sněžkou (00:23) – zasahovali dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou

Babí (02:33) – zasahovali dobrovolní hasiči ze Žacléře

Babí (04:11) – zasahovali profesionální hasiči z Trutnova