Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.01.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 8. 1. 2018 celkem 20 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 10:38
U dopravní nehody jednoho osobního vozidla zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova. Havárie se stala na kruhovém objezdu na Masarykově náměstí. Automobil naboural do sloupu veřejného osvětlení. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Jednotka provedla na vozidle opatření proti vzniku požáru.

Hradec Králové – požár – 13:49
Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice vyjeli do ulice Bratří Štefanů k požáru kovového kontejneru. K poškození kontejneru nedošlo, odpad jednotka uhasila.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – požár – 22:35
K  požáru v komíně vyjeli do ulice Sv. Čecha profesionální i dobrovolní hasiči z Jičína. Jednotky provedly na místě kontrolu v bytech, zda nedošlo k poškození komínového tělesa. Na místě vše prověřily i pomocí termokamery. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Dolany – dopravní nehoda – 08:29
Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali u dopravní nehody v části Svinišťany. Jedoucímu kamionu odlétlo kolo a poškodilo dvě další osobní vozidla a plot u domu. Událost se obešla bez zranění.

Červený Kostelec – odstranění stromu – 18:07
Profesionální hasiči z Náchoda i dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce odstraňovali strom, který byl nakloněný přes celou komunikaci. Místo události bylo na úrovni místního kempu. Strom znemožňoval průjezd vyšším automobilům. Během kácení stromu byla komunikace uzavřena.

Náchod – odstranění nebezpečných stavů – 19:33
Profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda vyjeli do části Staré Město nad Metují do ulice Bílá. Na místě došlo ke žhnutí v elektrickém rozvodu v jednom z bytů. Jednotka místo odvětrala. Nebyla způsobena žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – požár – 17:43
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí zasahovali ve Stradinské ulici u požáru v komíně. Po příjezdu jednotek již k hoření nedocházelo a topidlo bylo odstavené. Hasiči provedli sražení sazí a poté je z kotle vybrali. Místo zkontrolovali také pomocí termokamery. Místo události bylo předáno majiteli s tím, že je nutné nechat zařízení zkontrolovat. Událost se obešla beze škody.

Niemojów (Polsko) – požár – 20:31
O události jsme informovali na stránkách Hasiči.cz/Žhavé aktuality/ článek: Zásah na území Polska

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV: 36 událostí

Hajnice – požár – 16:30
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dále dobrovolní hasiči z Hajnic a Náchoda zasahovali u požáru sazí v komíně. Po příjezdu jednotek na místo docházelo už jen k doutnání. Hasiči zkontrolovali místo události termokamerou. Zjistili, že komín je částečně prasklý a vyloučili jej z užívání.

Odstraňování spadlých stromů:
Mostek (10:10) – zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem
Malé Svatoňovice (15:22) – zasahovali dobrovolní hasiči z Malých Svatoňovic
Hajnice (17:28) – zasahovali dobrovolní hasiči z Hajnic
Špindlerův Mlýn, Bedřichov (22:04) – zasahovali prof. hasiči z Vrchlabí a dob. hasiči ze Špindlerova Mlýna
Špindlerův Mlýn, Bedřichov (22:22) – zasahovali prof. hasiči z Vrchlabí a dob. hasiči ze Špindlerova Mlýna

por. Mgr. Martina Götzová