Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

03.10.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 2. října 2017 celkem 20 událostí.

sp.jpg
Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli ve 2:09 přivoláni do ulice Baarova v Hradci Králové k požáru dvou platových kontejnerů.

Dobrovolní hasiči z Třebše odstranili odpoledne (ohlášeno 9:28) vosí hnízdo z podlahy verandy domu v ulici Na Potoce v Hradci Králové.

Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic spolu s dobrovolnými hasiči z Třebše byli v 16:07 přivoláni do objektu v ulici Brněnská v Hradci Králové z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se pouze o planý poplach.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice otevřeli krátce před 20. h (ohlášeno 19:49) byt na třídě E. Beneše v Hradci Králové. Uvnitř byla nalezena osoba bez známek života.

sp-(1).jpg
Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Jičína byli v 1:02 přivoláni k osobnímu vozidlu, které narazilo do svodidel na silnici Iú16 u Lužan. Řidič vyvázl bez zranění. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a vyčkali na příjezd odtahové služby.

Jičínští profesionální hasiči vyjeli v 6:14 do zatopeného přízemí budovy v ulici Na Jihu v Jičíně. Jednotka uzavřela přívod vody. Bylo zjištěno, že důvodem úniku vody byla zrezlé vodovodní potrubí.

Hořičtí profesionální hasiči otevřeli po 14. h (ohlášeno 14:21) na žádost zdravotnické záchranné služby byt v centru Hořic. Muž byl vyšetřen lékařem.

K úniku plynu do ovzduší vyjeli v 15:56 do ulice Vackova v Kopidlně profesionální hasiči z Jičína a místní dobrovolní hasiči. Jednotky prostor evakuovaly a provizorně plyn uzavřely. Poté provedly měření koncentrace plynu. Po příjezdu Plynárenské pohotovostní služby se jednotky vrátily zpět na stanice.

Profesionální hasiči z Jičína byli v 16:52 přivoláni k dopravní nehodě dvou nákladních a jednoho osobního automobilu, která se stala na křižovatce mezi Jičínem a Moravčicemi. Hasiči odpojili na vozidlech autobaterie a provedli úklid komunikace. Došlo k jednomu lehčímu zranění.

sp-(2).jpg

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Jaroměře byli v 11:45 přivoláni k požáru dodávky do Čáslavek. Příčinou zahoření byla technická závada na palivovém systému. Škoda byla odhadnuta na 20 tis. Kč. Uchráněné hodnoty jsou v přibližné výši 40 tis. Kč.

Jaroměřští profesionální hasiči vyjeli ve 12:45 ke střetu kamionu s motocyklem Jawa 207, ke kterému došlo na kruhovém objezdu v ulici Husova v Jaroměři. Zraněná řidička byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem.

Profesionální hasiči z Náchoda byli ve 14:46 přivoláni do ulice Bílkova v Náchodě k dopravní nehodě dvou osobních vozidel zn. BMW a Ford Fusion. Ke zranění osob nedošlo. Jednotka zasypala uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidila vozovku.

Broumovští profesionální hasiči otevřeli večer (ohlášeno 19:32) zabouchnutý byt v ulici Pionýrská v Broumově. Seniorka měla uvnitř léky.

Profesionální hasiči z Náchoda vyjeli ve 22:18 do ulice U Rubeny ve Velkém Poříčí k otevření bytu. Muž si zabouchl dveře bytu. Poté přes sousedy vlezl na balkon, kde zůstal uvězněný.

sp-(3).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Dobrušští profesionální hasiči byli v pravé poledne přivoláni do bytu v ulici Mírová v Dobrušce. Jednotka muže, který uvízl ve vaně, vytáhla. K jeho zranění nedošlo.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjeli ve 12:30 do ulice Svobody, kde došlo k úniku plynu z překopnuté plynové přípojky k rodinnému domu. Jednotka pomocí svorky drobný únik zastavila a místo předala pracovníkům RWE.

sp-(4).jpg

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolní hasiči odstranili po poledni (ohlášeno 12:12) spadlý strom z vozovky v Havlovicích.

Profesionální hasiči z Vrchlabí byli ve 14:37 přivoláni do Prostředního Lánova k záchraně srny. Hasičům se podařilo srnu z náhonu potoka vytáhnout.

Královédvorští profesionální hasiči pomohli večer (ohlášeno 19:34) zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Tyršova ve Dvoře Králové nad Labem do sanitky.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje