Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 10. Ledna 2018  celkem 21 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 7:13
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská byli přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala na silnici I/35 před kruhovým objezdem u ČKD v Hradci Králové. Ke zranění osob nedošlo. Střet byl způsoben nedobržděním jednoho z řidičů. Vozidla do sebe zůstala zaklíněná a jednotka byla nucena u jednoho vozidla demontovat kolo.

Hradec Králové – požár – 12:20
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli po poledni do ulice Jiřího Purkyně z důvodu nahlášení kouře vycházejícího ze sklepa budovy. Jednotka na místě průzkumem zjistila, že se jedná pouze o zahoření listí a papíru před oknem sklepního bytu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:21
Ke střetu dvou osobních vozidel došlo v ulici Dykova. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření. Jejich odtah zajistila odtahová služba.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 19:33
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice zlikvidovali pomocí sorbentu uniklé provozní kapaliny z vozovky u Tyršova mostu. K úniku došlo po nárazu osobního vozidla do středového ostrůvku. Nikdo nebyl zraněn.

Hradec Králové – požár – 20:50
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli do ulice Severní k požáru baterie elektrokola. Majitel baterii uhasil a doutnající ji vyhodil z okna na travnatou plochu. Příčinou zahoření byla pravděpodobně technická závada, škoda byla odhadnuta na 6 tis. Kč.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Sobčice – požár – 15:05
Hořičtí profesionální a dobrovolní hasiči byli přivoláni k zahoření transformátoru na sloupu elektrického vedení. Škoda byla odhadnuta na 40 tis. Kč.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – technická pomoc – 8:32
Náchodští profesionální hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě d transportem pacientky z bytu v ulici Příkopy do sanitky.

Náchod – technická pomoc – 19:43
Místní profesionální hasiči odstranili spadlý strom z vozovky v ulici Poděbradova.

Horní Radechová – technická pomoc – 21:49
Místní dobrovolní hasiči odstranili větev z komunikace u Horní Radechové.

Horní Dřevíč – technická pomoc – 22:23
Strom z vozovky v Horním Dřevíči odstranili profesionální hasiči z Náchoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Malý Uhřínov – technická pomoc – 11:47
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Deštné v Orlických horách zlikvidovali strom, který spadl na vozovku v Malém Uhřínově.

Zdobnička – technická pomoc – 15:21
zdob1.jpg
Na pomoc zapadlému sypači vyjeli odpoledne profesionální hasiči z Náchoda a Rychnova nad Kněžnou. Po ustavení jeřábu jednotky sypač z příkopu vyprostili.

Olešnice v Orlických horách – požár – 16:14
Profesionální hasiči z Dobrušky spolu s místními dobrovolnými hasiči byli odpoledne přivoláni do Olešnice k požáru sazí v komíně domu. Jednotky saze pomocí kominického náčiní srazili. Ke škodám nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – únik nebezpečných látek – 8:12
Trutnovští profesionální hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu olej z vozovky v ulici Královédvorská. Olej unikl z dodávky.

Trutnov – technická pomoc – 12:43
Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli do ulice Pomněnková k otevření bytu. Uvnitř byly ponechány potraviny na sporáku.

Trutnov, Dolní Žďár, Havlovice – technická pomoc – 20:16, 21:31, 23:15, 23:16, 23:54
Profesionální hasiči z Trutnova a Dvora Králové nad Labem, dobrovolní hasiči z Havlovic, Hajnice a Trutnova – Horního Starého Města odstraňovali spadlé stromy z vozovek.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje