Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 11. 1. 2018 celkem 28 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Chlumec nad Cidlinou – odstranění stromu – 05:52
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou odstraňovali strom spadlý přes komunikaci v Lišické ulici.

Nechanice – dopravní nehoda – 06:48
U dopravní nehody dvou osobních automobilů zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Nechanic. Nehoda se stala v části Staré Nechanice. Vozidla se srazila zezadu. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotky provedly na automobilech protipožární opatření a zajistily úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – dopravní nehoda – 14:55
horice.jpg
Do Maixnerovy ulice vyjeli k dopravní nehodě profesionální hasiči z Hořic. Osobní automobil vyjel mimo komunikaci a skončil v příkopě. Hořičtí hasiči zajistili místo události a pomohli s vyproštěním vozidla zpět na vozovku.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Heřmanice – požár – 00:27
herman1.jpg
O události jsme informovali zde: http://www.hasici.cr.cz/clanek/jednotky-likvidovaly-pozar-susarny-na-zvireci-granule.

Jaroměř – odstraňování překážek – 07:02
V ranních hodinách uvízl na prvním kruhovém objezdu na příjezdu do Jaroměře od Hradce Králové autobus a došlo tak k zablokování provozu. Důvodem byla technická závada na vozidle. Na pomoc mu vyjeli jaroměřští profesionální hasiči. Ti začali řídit dopravu a snažili se autobus odblokovat. Nakonec se jej podařilo mechanicky odbrzdit a autobus odtáhli mimo kruhový objezd.

Teplice nad Metují – odstranění stromu – 13:39
Dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují odstranili strom spadlý na dráty elektrického vedení v části Dolní Teplice.

Horní Radechová – dopravní nehoda – 19:31
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu. Ten vyjel mimo vozovku a skončil v potoce na boku. Po příjezdu jednotek se na místě nikdo nenacházel. Hasiči vytáhli vozidlo z potoka zpět na komunikaci pomocí vyprošťovacího automobilu. Pomohli také s naložením automobilu na odtah. Místo události si převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kounov – záchrana zvířat z výšky – 07:46
Krajské operační a informační středisko přijalo prosbu majitelky kocourka, který se nacházel již druhý den na vysokém stromě a nemohl dolů. Pomoct mu přijeli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Deštného v Orlických horách. Na sundání kocourka musel být povolán automobilový žebřík. Hasiči domácího mazlíčka sundali a předali majitelce.

Týniště nad Orlicí – požár – 13:01
vlak2.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí zasahovali na místním vlakovém nádraží. Došlo zde k zahoření izolace výfukového potrubí osobního vlaku. Strojvedoucí hasil požár hasicími přístroji ještě před příjezdem hasičů. Jednotky pak provedly odizolování výfuku, který byl následkem zahoření propálen. Ve vlaku cestovalo několik osob, které samostatně soupravu opustily ještě před příjezdem jednotky na místo. Místo události si po svém příjezdu převzala hasičská jednotka SŽDC z České Třebové.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Bílá Třemešná – požár – 02:46
K zahoření větve stromu vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Událostí nebyla způsobena žádná škoda ani nedošlo ke zranění.

Trutnov – dopravní nehoda – 12:18
tru3.jpg
Profesionální i dobrovolní hasiči z Trutnova zasahovali u dopravní nehody v Obchodní ulici. Došlo zde ke srážce nákladního a osobního vozidla. Při nehodě došlo k roztržení nádrže nákladního automobilu, jednotky jímaly unikající provozní kapaliny a odčerpaly kapalinu i z druhé nádrže. Došlo však k úniku nafty do kanalizace, mělo se jednat asi o 100 až 200 litrů. Kapalina unikla do dešťové kanalizace, jež ústí do řeky. O situaci byly vyrozuměny orgány ochrany přírody a životního prostředí. Jednotka zkontrolovala ústí řeky Úpy, kam se nafta kanalizací dostala. Únik pohonných hmot zde zajistili hasiči nornými stěnami a na místě bude prováděna pravidelná dohlídka. Nehoda se obešla bez zranění.

Odstraňování spadlých stromů
Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů vyjížděly na Trutnovsku během včerejšího dne ke 12 zásahům, u kterých se jednalo o odstraňování stromů. Ve většině případů popadaly stromy na komunikace a blokovaly je buď částečně, nebo celé.
Třebihošť, Horní Dehtov (01:10) – zasahovali profesionální hasiči ze Dvora K. n. L.
Dvůr Králové nad Labem (01:39) – zasahovali profesionální hasiči ze Dvora K. n. L.
Trutnov, Starý Rokytník (01:40) – zasahovali profesionální hasiči z Trutnova
Staré buky (02:29) – zasahovali profesionální hasiči z Trutnova
Třebihošť, Horní Dehtov (03:42) – zasahovali profesionální hasiči ze Dvora K. n. L.
Volanov, Valy (04:10) – zasahovali profesionální hasiči z Trutnova
Borovnice (05:39) – zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky
Dvůr Králové n. L., Lipnice (06:50) – zasahovali profesionální hasiči ze Dvora K. n. L.
Mladé Buky, Hertvíkovice (07:56) – zasahovali prof. hasiči z Trutnova a dob. hasiči z Mladých Buků
Malá Úpa (10:53) – zasahovali dobrovolní hasiči z Pece p. Sněžkou
Mostek, Debrné (15:23) – zasahovali profesionální hasiči z Hajnic