Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

23.01.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 22. 1. 2018 celkem 20 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Opatovice nad Labem – dopravní nehoda – 06:48
OPaT2.jpg
Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice vypomáhali na území Pardubického kraje při dopravní nehodě nákladního automobilu. Kamion s návěsem vyjel na sjezdu z kruhového objezdu směrem na Opatovice nad Labem ze silnice a zůstal částečně v příkopu. Po zajištění místa nehody si převzala událost pardubická jednotka.

Hradec Králové – technická pomoc – čerpání vody – 06:56
Jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská vyjela na pomoc do Zelené ulice. Po havárii vody zde byl zatopený sklep asi do výšky 30 cm. Hasiči vodu odčerpali.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – transport pacienta – 13:23
Hořičtí profesionální hasiči pomohli s transportem osoby do vozidla záchranné služby v Šalounově ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Police nad Metují – dopravní nehoda – 06:43
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu, který vyjel mimo komunikaci. Silnice byla v místě namrzlá a vozidlo se převrátilo na střechu. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla na žádost majitele vyproštění vozidla.

Nový Hrádek – požár – 09:24
Požár sazí v komíně byl nahlášen v domě v ulici Antonína Kopeckého. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Hrádku. Hasiči museli vybrat kamna. Po provedení průzkumu na půdě domu uvolnili rozebráním prostor kolem komína. Komín vyčistili, požár se naštěstí mimo těleso nerozšířil. Událost se tak obešla beze škody.

Adršpach – dopravní nehoda – 14:04
DolA3.jpg
U dopravní nehody nedaleko Dolního Adršpachu zasahovali broumovští profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Adršpachu. Vůz vyjel mimo komunikaci a převrátil se. Zůstaly v něm uvězněné dvě osoby. Jednotky musely osoby z vozu vyprostit, poskytly jim předlékařskou péči a postaraly se o ně do příjezdu záchranářů. Po zadokumentování místa nehody policií převrátili hasiči vozidlo zpět na kola a vyprostili jej pomocí navijáku zpět na vozovku a odtáhli jej na parkoviště.

Police nad Metují – požár – 16:54
V domě v ulici Na Splachově došlo k požáru sazí v komíně. Podle průzkumu bylo zjištěno, že k rozšíření požáru mimo komínové těleso nedošlo. Jednalo se o starý dům, proto bylo další užívání komínu majiteli zakázáno. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a Broumova a dále dobrovolní hasiči z Police nad Metují a dobrovolní hasiči z Broumova drželi zálohu na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Chleny – měření koncentrací – 06:47
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou i dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí vyjela do mateřské školy v Chlenách, kde byl dle oznamovatele cítit plyn. Hasiči uzavřeli uzávěr plynu a provedli měření s negativním výsledkem. Místo odvětrali, v budově se nikdo nenacházel. Objekt si převzali plynaři.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 08:12
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Havárie se stala v části Horní Staré Město a obešla se bez zranění. Jednotka zajistila místo události a provedla protipožární opatření. Následně zajistila úklid komunikace, k úniku provozních náplní nedošlo.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje