Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

25.01.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 23. 1. 2018 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Kratonohy – dopravní nehoda – 08:33
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolní hasiči z Nechanic zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla. Automobil vyjel částečně mimo komunikaci. Jednotky provedly protipožární opatření a zajistily místo události. Hasiči také odpojili akumulátor u vozidla. Dvě osoby skončily v péči záchranářů.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 23:29
Při dopravní nehodě jednoho osobního vozidla v Jižní ulici došlo k proražení olejové vany a úniku kapaliny na vozovku. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Olej jímali sorbentem a podařilo se jim ji zastavit těsně před únikem do kanalizace. Po likvidaci olejové skvrny sundali hasiči havarované vozidlo z obrubníku.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Stará Paka – požár – 02:45
Lupání v komínu a zápach, takové byly příznaky požáru komínu v domě v Revoluční ulici. Zasahující jednotky provedly průzkum půdních prostor, přičemž neshledaly žádné známky hoření. Při čistění komína však hasiči narazili na to, že v jednom z průduchů se nachází hořící saze. Ty hasiči srazili a vybrali. Dle informací od majitelky nebyl komín čištěn poslední dva až tři roky. Majitelka byla důrazně poučena o nutnosti pravidelného čištění tělesa. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky i dobrovolní hasiči ze Staré a Nové Paky.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nové Město nad Metují – planý poplach – 04:29
Profesionální hasiči z Dobrušky a Náchoda, společně s dobrovolnými hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli k údajnému pádu osoby ze skály. V Novém Městě nad Metují proto hasiči zahájili vyhledávání. Nakonec se ukázalo, že se jedná o planý poplach. Na místě hasiči spolupracovali s Městskou policií z Nového Města nad Metují a Policií ČR.

Teplice nad Metují – dopravní nehoda – 06:52
tep2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují zasahovali u dopravní nehody v Zámecké ulici. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Jednotky zasypaly uniklé provozní náplně sorbentem, zajistily místo události a provedly protipožární opatření. Místo události si převzali policisté.

Česká Skalice – dopravní nehoda – 07:51
O události jsme informovali zde: http://www.hzscr.cz/clanek/dopravni-nehoda-kamionu-a-dvou-osobnich-vozidel-na-obchvatu-ceske-skalice.aspx

Machov – dopravní nehoda – 11:39
Osobní vozidlo z potoka vytahovali profesionální hasiči z Náchoda a Trutnova pomocí jeřábu. Vozidlo se jim podařilo vyprostit a předali jej majiteli.

Jaroměř – dopravní nehoda – 20:45

jaromer-(1).jpg
Jeden osobní automobil skončil po srážce s druhým na boku. Událost se stala v Bořkově ulici na Pražském Předměstí. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka postavila převrácené vozidlo zpět na kola a odtlačila jej mimo komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 20:44
Jednotka profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou otevřela byt v Sokolovské ulici. Unikala v něm voda z topení. Protože se jednalo o větší množství vody, hasiči provizorně topení ucpali, aby nedošlo do ranních hodin k větším škodám na majetku.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – požár – 10:56
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem vyjeli do Tyršovy ulice k nahlášenému požáru sazí v komíně. Událost se obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje