Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

04.10.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 3. října 2017 celkem 2 událostí.

sp.jpg

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a chlumečtí dobrovolní hasiči byli v 15:08 přivoláni k převrácenému jeřábu s vlekem k Jordánu v Chlumci nad Cidlinou. Jedna osoba utrpěla zranění a byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou od nemocnice.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a chlumečtí dobrovolní hasiči odstranili krátce po 21. h (ohlášeno 20:50) strom z vozovky v ulici Palackého v Chlumci nad Cidlinou.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli ve 22:58 přivoláni k otevření domu do ulice Pobřežní v Hradci Králové. Na místo se dostavil známý obyvatele domu, který dům otevřel. Zraněnou osobu převzala do péče zdravotnická záchranná služba.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice otevřeli krátce před půlnocí (ohlášeno 23:42) byt na třídě E. Beneše v Hradci Králové.

sp-(1).jpg
Územní odbor Jičín

Jičínští profesionální a dobrovolní hasiči byli ve 13:01 přivoláni k požáru rodinného domu Butovsi. Majitelka domu utrpěla při snaze o uhašení požáru popáleniny, které si vyžádaly ošetření zdravotnickou záchrannou službou. Požár způsobený nedbalostí majitelky napáchal škodu za přibližně 300 tis. Kč.

Hořičtí profesionální hasiči otevřeli krátce po 17. h (ohlášeno 16:50) rodinný dům v Chodovicích. Uvnitř byla nalezena zemřelá osoba.

Profesionální hasiči z Hořic vyjeli ve 23:33 do bytu na náměstí Jiřího z Poděbrad z důvodu podezření na únik plynu. Jednotka naměřila na chodbě domu zvýšené hodnoty. Hasiči uzavřeli přívod plynu. V jednom z bytů byla nalezena osoba, kterou musela zdravotnická záchranná služba za asistence hasičů oživovat. Po úspěšné resuscitaci byla žena transportována do sanitky a odvezena do nemocnice. Jednotka byt odvětrala.

sp-(2).jpg
Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolní hasiči z Teplice nad Metují a Adršpachu byli v 7:02 přivoláni do Zdoňova k požáru kůlny. Jednotky požár během hodiny uhasily. Poté rozebrali konstrukci a místo znovu prolily vodou. Škoda byla odhadnuta na 5 tis. Kč. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru bylo úmyslné zapálení.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 15:15 ke střetu dodávky a osobního vozidla, která se stala v ulici Broumovská v Náchodě. Tři osoby utrpěly zranění a byly

přepraveny do nemocnice sanitou a vrtulníkem letecké záchranné služby. Hasiič v místě nehody řídili dopravu, poté uklidili vozovku.

Dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce a Rtyně v Podkrkonoší byli v 17:04 přivoláni na žádost zdravotnické záchranné služby k pomoci s resuscitací osoby za pomoci AED (automatický externí defibrilátor) do Větrníku. Jednotka po úspěšné resuscitaci naložila osobu do sanitního vozu.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 17:15 k dopravní nehodě osobního automobilu a autobusu do ulice Poděbradova v Náchodě. Řidič vozidla si stěžoval na bolest zad a byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou dna vyšetření do nemocnice. Hasiči uklidili komunikaci.

sp-(3).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli v 5:34 přivoláni do ulice Štemberkova k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jedna osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou od nemocnice. Jednotka odklidila havarovaná vozidla a provedla úklid komunikace.

sp-(4).jpg

Územní odbor Trutnov

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru nezasahovaly u žádné události.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje