Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

25.01.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 24. 1. 2018 celkem 12 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 16:04
V ulici V Kopečku v historické části města zasahovali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice u hořícího automobilu. Kouř šel z motorové části automobilu, hasiči uhasili vozidlo vysokotlakým proudem. Ulice byla v době zásahu neprůjezdná. Příčinou požáru byla technická závada palivového systému. Jednalo se o starší vůz, škoda byla odhadnuta asi na 20 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – dopravní nehoda – 10:39

dachovy.jpg
Hořičtí profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu nedaleko Dachov. Vůz narazil do stromu a po nárazu se z něj začalo kouřit. Nejednalo se však o požár, kouř způsobila voda z chladiče. Řidič vyvázl z nehody bez zranění. Jednotka provedla na vozidle protipožární opatření a zajištěné místo události předala policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Rasošky – dopravní nehoda – 10:54
Dopravní nehoda dvou osobních vozidel se stala v části Dolní Ples t. Vodní Ples. Jedno vozidlo skončilo po havárii mimo komunikaci v příkopu. Jednotka místo události zajistila a provedla protipožární opatření.

Bezděkov nad Metují – technická pomoc – 16:01
Na pomoc s čerpáním vody v objektu vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Bezděkova. Ze zřejmě špatně zapojené hadice vytekla do místnosti voda, zatopila ji asi do 20 centimetrové výšky. Jednotky uzavřely hlavní uzávěr vody a vodu odčerpaly.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Deštné v Orlických horách – dopravní nehoda – 18:55
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Deštného v Orlických horách pomáhali likvidovat následky dopravní nehody autobusu. Vozidlo sjelo samovolně do stromu. Strom se pod tlakem ohnul a opíral se o telekomunikační vedení. Po zadokumentování hasiči autobus nejprve vyprostili a poté nebezpečně nakloněný strom porazili a rozřezali.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Velké Svatoňovice – požár – 15:20
svatonovice-1.jpg
Místo vyuzeného masa požár, takovou situaci musely řešit ve Velkých Svatoňovicích profesionální jednotka z Trutnova i dobrovolné jednotky z Velkých Svatoňovic, Úpice a Batňovic. Při příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru pergoly. Požár vznikl těsně před 15. hodinou.
K zahoření došlo uvnitř pergoly, kde majitel objektu udil maso. Příčinou požáru bylo vznícení odkapávajícího tuku z masa do ohniště udírny, kdy plameny z ohniště zasáhly dřevěná dvířka od udírny. Z hořlavé části udírny se požár následně rozšířil na střešní konstrukci pergoly a uskladněný zahradní nábytek uvnitř.
Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta asi na 50 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na zhruba 60 tisíc korun. Podařilo se zachránit kůlnu se stavebním materiálem a část pergoly zůstala nepoškozena. Lokalizaci požáru, tedy zabránění jeho dalšího šíření, provedl před příjezdem požárních jednotek majitel objektu pomocí hasicího přístroje a sněhu. Konečnou likvidaci požáru provedly jednotky požární ochrany. Celá událost se obešla bez zranění.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje