Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png 73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 25. 1. 2018 celkem 26 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Stěžery – dopravní nehoda – 07:38

Mezi Stěžery a Těchlovicemi došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo mimo komunikaci v příkopu. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Jednotka převrátila vozidlo zpět na kola. Událost se obešla bez zranění.

Hvozdnice – dopravní nehoda – 14:05

K nehodě osobního vozidla s vlekem vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Automobil skončil na střeše, přičemž došlo při nehodě k poškození plotu pěstitelských školek. Nehoda se obešla bez zranění. Vyproštění vozidla zajišťovala odtahová služba a jednotka po zajištění místa nehody předala věc policistům.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:23
svobodne-dvory1.jpg

Do Svobodných Dvorů mířily obě profesionální hradecké jednotky. Stala se zde dopravní nehoda tří osobních vozidel. Naštěstí se obešla bez zranění. Jednotky zajistily místo události a provedly protipožární opatření.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 16:44
nepa2.jpg nepa4.jpg nepasice-A5.jpg

V části Nepasice se na silnici I/11 stala dopravní nehoda dvou osobních a jednoho nákladního automobilu. Záchranáři převezli z místa nehody dvě osoby do zdravotnického zařízení. Na místě zasahovali profesionální hasiči z hradecké centrální stanice a dobrovolní hasiči z Třebechovic. Jednotky místo nehody zajistily a provedly protipožární opatření. Uniklé provozní náplně pak zasypaly sorbentem. Po vyšetření nehody byl vyslán na místo vyprošťovací automobil z Hradce Králové, aby kamion odtáhl na nedalekou zastávku. Silnice byla zprůjezdněna asi po dvou hodinách.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 21:35

Profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli k dopravní nehodě na třídu Československé armády. Na místě bylo osobní vozidlo s proraženou olejovou vanou po najetí do ostrůvku. Jednotka uniklou kapalinu zasypala sorpčním materiálem a zajistila úklid.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Sobotka – dopravní nehoda – 06:54

Profesionální jednotka z Jičína a dobrovolní hasiči ze Sobotky spěchali k dopravní nehodě na náměstí Míru. Autobus zde srazil osobu, která byla již při příjezdu jednotek z pod vozidla vyproštěna. Ze zásahu byl proto odvolán hasičský jeřáb, který mířil na místo. Osobu měli v péči záchranáři, na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby.

Slatiny – dopravní nehoda – 07:19
miliceves1.jpg

K dopravní nehodě vozidla, který hrozil pádem ze srázu, vyjeli do části obce Milíčeves profesionální hasiči z Jičína a Hořic a dále dobrovolné jednotky z Hořic i Kopidlna. Ve vozidle cestovaly tři osoby, nikdo z nich nebyl při  nehodě zraněn. Jednotky pomohly všem z automobilu ven. Silně nakloněné vozidlo nad srázem hasiči zajistili a vyprostili zpět na silnici.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Rasošky – dopravní nehoda – 03:35

Profesionální hasiči z Jaroměře provedli protipožární opatření na vozidle, které vyjelo mimo komunikaci a narazilo do stromu v části Dolní Ples t. Vodní Ples. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři.

Žernov – dopravní nehoda – 04:47

K převrácenému automobilu na střechu vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře. Dvě osoby byly z havarované dodávky v době příjezdu jednotky na místo venku. Osoby vyvázly bez zranění.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 05:37

Rychnovští profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu, který vjel do příkopu a poškodil při tom dopravní značku. Nehoda se obešla bez zranění.

Zdelov – dopravní nehoda – 05:39

Na namrzlé vozovce narazil osobní automobil do svodidel. Ve voze zůstala jedna zraněná osoba, které poskytli hasiči první předlékařskou pomoc. Vozidlo pak zabezpečili a provedli protipožární opatření. Zraněnou osobu převezli záchranáři do nemocnice. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Borohrádku.

Žďár nad Orlicí – dopravní nehoda – 05:56

Od nehody u Zdelova přejeli profesionální rychnovští hasiči ke Žďáru nad Orlicí. Zde se stala dopravní nehoda osobního automobilu se zraněním jedné osoby. Vozidlo skončilo mimo komunikaci. Osobu převezli záchranáři do nemocnice a jednotky automobil vyprostily a pomohly jej naložit na odtahovou službu. Na místě vypomáhali dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 04:05

Profesionální trutnovští hasiči zasahovali u požáru dvou plastových kontejnerů na komunální odpad v části Bohuslavice. Událost se obešla beze škody.

Vlčice – dopravní nehoda – 12:11

U dopravní nehody osobního vozidla se čtyřčlennou posádkou zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Všechny osoby vyvázly z havárie bez zranění a již v době příjezdu jednotky na místo byly mimo vozidlo. Jednotka zajistila místo události, provedla protipožární opatření a místo předala policistům.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje