Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.01.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 30. 1. 2018 celkem 15 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Převýšov – požár – 12:52
K požáru v komíně rodinného domu vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči Chlumce nad Cidlinou. Požár se mimo těleso nerozšířil a událost se tak obešla beze škody.

Lhota pod Libčany – dopravní nehoda – 15:30
lhota2.jpg
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Tři osoby skončili v péči záchranářů. Jednotka zajistila místo události a provedla protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – únik nebezpečných látek na komunikaci – 12:36
V Husově ulici likvidovali profesionální hasiči z Jičína olejovou skvrnu. Ta vznikla po technické závadě na stojícím vozidle na parkovišti. Jednotka zasypala látku sorbentem a místo uklidila.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Profesionální hasiči z Náchoda, Jaroměře i Broumova asistovali během dne na žádost ZZS u transportů tří pacientů.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – odstranění stromu – 03:04
Profesionální rychnovští hasiči vyjeli do části Dlouhá Ves, kde spadl strom přes komunikaci. Jednotka jej rozřezala a odklidila mimo vozovku.

Vamberk – dopravní nehoda – 13:08
K dopravní nehodě osobního vozidla vyjeli na silnici I/11 mezi Vamberkem a Rybnou nad Zdobnicí profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Automobil se dostal mimo vozovku a narazil do mostku. Jedna zraněná osoba zůstala ve voze zaklíněna. Jednotky začaly hned po svém příjezdu s vyprošťováním. Podařilo se jim dostat zraněného člověka mimo automobil bez použití vyprošťovacího zařízení. Osobu si převzali do péče záchranáři. Na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který zraněnou osobu transportoval do zdravotnického zařízení. Hasiči provedli na havarovaném vozidle opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátor.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Jívka – dopravní nehoda – 06:02
Osobní automobil skončil mimo vozovku na střeše v potoce. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda, Trutnova i dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Dvě osoby se nacházely po příjezdu jednotek mimo automobil. Jednotky musely automobil z potoka vyprostit pomocí vyprošťovacího automobilu.

Pec pod Sněžkou – dopravní nehoda – 14:28
V části Velká Úpa se stala dopravní nehoda, kdy vozidlo na umrzlém parkovišti narazilo do jiného automobilu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z pece pod Sněžkou. Hasiči museli jedno vozidlo odtáhnout, aby bylo další uvolněno.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje