Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 31. 1. 2018 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:58
K dopravní nehodě nedaleko centrální požární stanice vyjeli místní profesionální hasiči. Dvě osobní vozidla se střetla na Hradecké ulici na křižovatce s ulicí Brněnskou a nábřežím U Přívozu.
hradecka.jpg
Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou si převzali do péče záchranáři. Jednotka odklidila vozidla mimo frekventovanou Hradeckou ulici.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:27
K dopravní nehodě, kdy vozidlo srazilo osobu na kole, vyjížděli profesionální hradečtí hasiči z centrální stanice. Událost se stala na Pospíšilově třídě. Jednotka provedla první předlékařskou péči a následně odvezli osobu do nemocnice zdravotníci.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Staré Místo – dopravní nehoda – 04:59
U dopravní nehody, kde osobní automobil porazil osobu, zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Na místě poskytli hasiči osobě první předlékařskou pomoc. Zraněného člověka odvezli záchranáři do nemocnice. Místo události předala jednotka policistům.

Dětenice – záchrana osob – 13:24
Profesionální hasiči z Jičína i dobrovolní hasiči z Libáně a Kopidla byli vysláni na pomoc osobě do části Brodek, na kterou měl podle informací ohlašovatele spadnout strom. Na místo letěl i vrtulník letecké záchranné služby. Po svém příjezdu asistovali hasiči z transportem raněné osoby do vrtulníku.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Bohuslavice – dopravní nehoda – 07:17
Dvě osobní auta havarovala na silnici II/308 před Bohuslavicemi. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují. Jedno z vozidel narazilo do stromu. Hasiči zajistili havarované automobily proti vzniku požáru a poskytli zraněné osobě první předlékařskou pomoc. Jednoho zraněného člověka pak převezli záchranáři do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Černý Důl – dopravní nehoda – 07:22
cista111.jpg
Na namrzlé vozovce se v části Čistá v Krkonoších staly hned dvě nehody. V jednom případě narazil osobní automobil do stromu a druhé vyjelo také mimo vozovku, ale skončilo v korytě potoka. Hasiči místa nehod zajistili a provedli protipožární opatření. Došlo také k úniku pohonných hmot do potoka, proto nasadila jednotka sorpčního hada. Dvě osoby putovaly po nehodě do zdravotnického zařízení. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí.

Horní Kalná – dopravní nehoda – 08:44

Horni-kalna.jpg
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při havárii byly zraněny tři osoby, které převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Jednotky zajistily místo události, unikající provozní náplně zasypali sorbentem a zajistili úklid vozovky. Pomohli také s naložením automobilů na odtah.

Rudník – požár – 20:18
K požáru sazí v komíně rodinného domu v části Arnultovice vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Rudníku a Hostinného. Požár se mimo komínové těleso nerozšířil, událost se tak obešla beze škody. Hasiči komín vymetli pomocí komínové růžice a vybrali saze. Místo zásahu poté předali majiteli.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje