Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

02.02.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 1. 2. 2018 celkem 18 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 11:16
nepasice.jpg

K dopravní nehodě došlo na silnici I/11 v třebechovické části Nepasice. Střetl se zde kamion s osobním vozidlem. Na místo zamířila profesionální jednotka z centrální stanice v Hradci Králové a místní dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem. Jednotky místo zásahu zabezpečily a provedly protipožární opatření. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Komunikace byla během zásahu průjezdná.

Nechanice – dopravní nehoda – 15:27
Profesionální jednotky ze stanice Hradec Králové – Pražská a Nový Bydžov spolu s dobrovolnou jednotkou z Nechanic zasahovaly u dopravní nehody osobních vozidla v části Lubno. Automobil vyjel mimo vozovku a při nehodě došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči pomohli s transportem zraněného do sanitky. Místo události zajistili a předali policii.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 16:09
trebecovice1P.jpg

Nehoda dvou osobních vozidel se stala opět na hlavním silničním tahu I/11. Vozidla se střetla na křižovatce u benzinové stanice. Havárie se obešla bez zranění. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové a místní dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem. Do příjezdu policie usměrňovala jednotka provoz. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 16:56
trebechovice1.jpg

Dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem přejela z místa předchozí události k dopravní nehodě, která se také stala na silnici I/11 na odbočce na Štěnkov. Došlo zde k dopravní nehodě tří osobních vozidel. Výjezd na hlavní silnici byl blokován, ale samotná komunikace I/11 byla průjezdná. Nehoda se obešla bez zranění.

Holohlavy – dopravní nehoda – 19:39
holohlqvy.jpg
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici I/33 vyrazili profesionální hasiči z Jaroměře. Jedna osoba se při nehodě zranila, záchranáři ji ošetřili na místě. Jednotka zajistila místo události, provedla protipožární opatření a předala jej policistům.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 22:10
K dopravní nehodě na vjezdu na dálnici D11 vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Osobní automobil vyjel mimo komunikaci. Jednotka vytáhla vozidlo pomocí navijáku. Nehoda se obešla bez zranění.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – dopravní nehoda – 07:17
Profesionální hasiči z Nové Paky vyjeli do části Rokytka k dopravní nehodě osobního automobilu. Ten naboural do lampy pouličního osvětlení, která se vlivem nárazu poškodila. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Jednotka zajistila místo události a provedla protipožární opatření. Místo poté předali hasiči policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – odstranění stromu – 07:33
Ke spadlému stromu v části Lhota za Červeným Kostelcem vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce. Silnice byla kvůli stromu neprůjezdná. Hasiči jej odstranili.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Slatina nad Zdobnicí – dopravní nehoda – 05:15 O události jsme informovali zde: http://www.hasici.cz/Žhavé aktuality Z regionů Královehradecký kraj/clanek/vlak-se-zastavil-o-strom-v-kolejisti
slatina-1.jpg

Dobruška – dopravní nehoda – 10:06
doubravka-P-2P.jpg

V Provozské ulici zasahovali u dopravní nehody profesionální hasiči z Dobrušky. Střetl se zde osobní automobil se sanitou. Jednotka řídila provoz na komunikaci a unikající provozní kapaliny z havarovaných vozidel zasypala sorbentem.

Dobruška – dopravní nehoda – 13:34
V části obce Křovice se stala dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Jedna osoba se při havárii zranila, záchranáři ji převezli do nemocnice. Vozidla skončila po střetu mimo komunikaci, jedno se převrátilo na střechu, druhé zůstalo na kolech v příkopu. Profesionální hasiči z Dobrušky místo události zajistili, provedli protipožární opatření a pomohli s naložením havarovaných aut na odtah.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Na územním odboru Trutnov nebyly zaznamenány žádné zásahy.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje