Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 5. 2. 2018 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 0:42
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli v nočních hodinách na Pražskou třídu, kde došlo k havárii osobního vozidla. Řidič narazil do zábradlí, které poškodil. Z vozu unikla pouze voda do ostřikovačů. Ke zranění osob nedošlo.

Slatina – dopravní nehoda – 6:40
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice spolu s dobrovolnými hasiči z Černilova byli ráno přivoláni ke střetu dvou osobních automobilů. Nehoda se stal na komunikaci mezi Slatinou a Černilovem. Silnice byla v místě uzavřena až do 9. h a doprava byla odkláněna. Jeden z vozů vyjel do příkopu a převrátil se na bok. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. Jedna osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:25
gocar2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala na kruhovém objezdu na Gočárově třídě. Ke střetu došlo vlivem nedobrždění. Nikdo nebyl zraněn.

Hradec Králové – záchrana osob a zvířat – 20:39
Byt na Dukelské třídě otevřeli ve večerních hodinách profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice. Jednotka se dovnitř dostala otevřením balkonových dveří. Zdravotnická záchranná služba ženu, která upadla na zem, ošetřila.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – dopravní nehoda – 11:58
Jičínští profesionální hasiči byli v poledne přivoláni k nehodě osobního vozidla, která se stala na silnici I/16 v Jičíně. Havárie se obešla bez zranění osob. Uniklý olej byl zlikvidován pomocí sorbentu. Došlo k poškození dopravní značky, o čemž byla informována Správa a údržba silnic.

Vysoké Veselí – požár – 19:11
Profesionální hasiči z Jičína spolu s místními dobrovolnými hasiči vyjeli večer do ulice Zahradních hrdinů k požáru sazí v komíně domu. Jednotky kamna vybraly a komín vyčistili. Ke škodám na majetku nedošlo.

Milovice u Hořic – dopravní nehoda – 20:52
milovic4-(1).jpg
Ke střetu dvou nákladních vozidel byli večer přivoláni hořičtí profesionální hasiči. Nehoda se stal na silnici I/35 mezi obcemi Milovice a Klenice. Dvě zranění osoby byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Hasiči uklidili vozovku od střepů a plastových úlomků.

Nová Paka – technická pomoc – 21:26
Novopačtí profesionální hasiči vyjeli na žádost Policie do ulice U Studénky k otevření bytu. Jednotka na místě nezasahovala, majitelé otevřeli sami.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Vestec – dopravní nehoda – 13:04
vestec1-(1).jpg
Jaroměřští profesionální hasiči vyjeli po 13. h k dopravní nehodě dodávky a traktoru, která se stala mezi Vestcem a Zaloňovem. Ke zranění osob nedošlo. Jednotka vozidla odstranila mimo komunikaci a vozovku pomocí sorbentu uklidila.

Olešnice – dopravní nehoda – 19:40
Náchodští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce byli večer přivoláni k havárii osobního vozidla, které vyjelo mimo komunikaci a skončilo převrácené na střeše. Hasiči poskytli jedné zraněné osobě první pomoc. Poté byla osoba po dalším ošetření odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 4:47
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou pomohli zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Na Trávníku do sanitky.

Rokytnice v Orlických horách – požár – 6:52
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Pěčína a Rokytnice v Orlických horách byli krátce před 7. h přivoláni do ulice Zahradní k plamennému zahoření sazí v komíně rodinného domu. Jednotky saze srazily a komín vyčistily. Událost se obešla beze škod.

Vamberk – dopravní nehoda – 14:24
vamber3-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zasahovali odpoledne u dopravní nehody dvou osobních automobilů zn. Škoda Octavia a Škoda Fabia, která se stala na silnici I/11 u Vamberku. Jedno z vozidel skončilo po střetu ve svodidlech, druhé uprostřed křižovatky. Tři osoby utrpěly zranění. Zdravotnická záchranná služba osoby po ošetření odvezla do nemocnice. Jednotka provedla na vozech protipožární opatření. Hasiči pomohli s naložením aut na odtah a poté uklidili vozovku. Provoz na komunikaci byl řízen kyvadlově, plně obnoven byl kolem 16. h.

Borohrádek – požár – 15:50
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Borohrádku vyjeli odpoledne k požáru sazí v komíně domu v ulici Jiřího z Poděbrad. Hasiči saze srazili a topidlo odstavili mimo provoz. Ke škodám na majetku nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Černý Důl – dopravní nehoda – 14:11
Vrchlabští profesionální hasiči byli po 14. h přivoláni do Černého Dolu, kde došlo u lyžařského střediska ke sražení dítěte osobním vozidlem. Dítě, které utrpělo lehčí zranění, bylo na místě ošetřeno Horskou službou.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje