Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 7. 2. 2018  celkem 9 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Trotina – únik nebezpečných látek – 15:38
Profesionální hasiči z Jaroměře likvidovali odpoledne únik oleje. Ten vytekl z kamionu na silnici č. I/33 mezi Trotinou a Smiřicemi. Poté, co byl kamion po 18. h odtažen polským odtahem, mohla jednotka vozovku douklidit.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16:25
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli odpoledne přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala v ulici Brněnská. Hasiči poskytli zraněné řidičce první pomoc. Poté byla žena odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Jeden jízdní pruh byl neprůjezdný a jednotka řídila v místě střetu dopravu.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Bez události

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Police nad Metují – technická pomoc – 7:58
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují a Náchoda byli krátce před 8. h přivoláni do ulice 17. listopadu k zatopenému objektu. Jednotky vodu, která sahala do výše přibližně 20 cm, z prodejny odčerpaly.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – technická pomoc – 1:45
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou spolu s místními hasiči vyjeli v noci do ulice Mánesova k úniku vody v domě. Voda vytekla z prasklé stoupačky. Hasiči vodu vysáli.

Dobruška – požár – 12:20
Dobrušští profesionální hasiči uhasili po poledni požár kontejneru v ulici Mírová. Ke škodám nedošlo.

Solnice – dopravní nehoda – 13:27
solnice-1.jpg

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zasahovali odpoledne u dopravní nehody čtyř osobních automobilů, která se stala na silnici I/14 před Solnicí ve směru od Rychnova. Jedna osoba utrpěla zranění. Jednotka jí poskytla předlékařskou péči, poté byl muž ošetřen zdravotnickou záchrannou službou. Doprava byla v místě střetu řízena kyvadlově. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. Vozovku uklidili od uniklých provozních kapalin a střepů. Dva vozy jednotka odstavila mimo komunikaci, druhá dvě vozidla odjela.

Malá Uhřínov – požár – 22:30
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči Deštné v Orlických horách a Liberku byli po 22. h přivoláni k požáru sazí v komíně domu v Malém Uhřínově. Hasiči saze srazili a komín vyčistili. Ke škodám nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Horní Maršov – záchrana osob a zvířat – 7:46
Místní dobrovolní hasiči byli v ranních hodinách přivoláni k resuscitaci osoby do ulice Malá Ulička. Jednotka spolu s ošetřovatelkou, která byla na místě, osobu resuscitovala až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Poté jednotka pacienta transportovala do sanitního vozu.

Trutnov – technická pomoc – 11:25
Trutnovští profesionální hasiči otevřeli před polednem byt v ulici M. Pujmanové. Hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě s transportem dvou zraněných osob do sanitního vozu.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje