Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 7. 2. 2018 celkem 9 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Zdechovice – požár – 6:44
Novobydžovští profesionální a dobrovolní hasiči byli krátce před 7. h přivoláni do Zdechovic k požáru sazí v komíně domu. Hasiči saze srazili a komín vyčistili. Ke škodám na majetku nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – požár – 10:25
K požáru mandlu vyjeli dopoledne do ulice Dělnická jednotky jičínských profesionálních a dobrovolných hasičů. Při příjezdu hasičů na místo byl již požár uhašen. Mandl byl však stále rozpálený a mohlo dojít k opětovnému zahoření. Hasiči stroj rozebrali. Technická závada způsobila škodu za přibližně 300 tis. Kč.

Jičín – záchrana osob a zvířat – 16:53
Profesionální hasiči z Jičína si odpoledne zachránili dvě osoby, které se propadly do zamrzlého rybníka Šibeňáku. Vše se odehrálo v rámci prověřovacího cvičení.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – požár – 1:56
Jaroměřští profesionální a dobrovolní hasiči byli v nočních hodinách přivoláni k požáru trafostanice do ulice Dolecká. Hasiči požár menšího rozsahu uhasili pomocí sněhového hasicího přístroje. Prostory poté jednotky odvětraly. Příčinou zahoření byla technická závada, a to zkrat na svorce. Škoda byla odhadnuta na 50 tis. Kč, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 3 mil Kč.

Komárov – dopravní nehoda – 19:45
kom4.jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Hajnice vyjeli večer do Komárova, kde došlo k havárii osobního automobilu. Řidička vozidlo převrátila na střechu a skončila s ním v oplocení. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči provedli na voze protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Žádná událost

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Úpice – dopravní nehoda – 9:28
up3.jpg
K vozidlu, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení, byli dopoledne přivoláni profesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolní hasiči. Nehoda se stala v ulici Dr. Teuchmanna v Úpici. Hasiči poskytli zraněné osobě předlékařskou péči. Poté jej předali k dalšímu ošetření zdravotnické záchranné službě. Po
zadokumentování nehody Policií ČR odstavili hasiči automobil mimo komunikaci. Poté provedli úklid vozovky od uniklých provozních kapalin.

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda – 17:11
Profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolní hasiči byli po 17. h přivoláni do špindlerovské ulice svatopetrská k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Jedna osoba utrpěla zranění a byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Jednotky komunikaci uklidily a zprůjezdnily.

Trotina – požár – 17:39
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Miletína, Bílé Třemešné a Zábřezí vyjeli k obci Trotina z důvodu nahlášení požáru lesa. Jednotky na místě zjistily, že se jedná o požár krmelce o rozměrech 3x3 m, který ihned uhasily.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje