Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 8. 2. 2018 celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

aas.jpgKratonohy – požár – 6:06

Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou a Nového Města nad Cidlinou byli po 6. h přivoláni do Kratonoh k domělému požáru sušárny. Jednotky na místě zjistily, že se jednalo pouze o planý poplach. V místě bylo prováděno neohlášené pálení dřevěného materiálu.

GHS07.gifHradec Králové – technická pomoc – 7:56

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská pomohli v ranních hodinách v ulici Zelená zdravotnické záchranné službě s resuscitací pacienta v bezvědomí a jeho následným transportem do sanitky.

imagesAA.pngOsice – dopravní nehoda – 10:35

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli dopoledne k dopravní nehodě dvou nákladních vozidel, která se stala u výjezdu z čerpací stanice na dálnici D11 u Osic. K úniku provozních kapalin ani ke zranění osob nedošlo.

aas.jpgChudonice – požár – 19:03

Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice, z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Nechanic, Nového Bydžova a Skřivan byli krátce po 19. h přivoláni na Revoluční třídu v Chudonicích. Na tísňovou linku byl nahlášen požár stodoly. Jednotky průzkumem zjistily, že se jedná pouze o požár vně domu. Došlo k ohoření vchodových dveří. Škoda byla odhadnuta na 2 tis. Kč. Požár vznikl pravděpodobně od vybraného popela.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

imagesAA.pngSlatiny – dopravní nehoda – 8:54

K nehodě osobního vozidla vyjeli krátce před 9. h profesionální hasiči z Jičína. Řidička vyjela s vozem mimo komunikaci mezi obcemi Slatiny a Žeretice. Zdravotnická záchranná služba ženu po ošetření odvezla do nemocnice.

GHS07.gifHořice – technická pomoc – 19:52

Hořičtí profesionální hasiči pomohli na žádost Městské police nemohoucímu muži, kterého vynesli do jeho bytu v domě v ulici Bohuslavova.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

aas.jpgMachov – požár – 18:02

Profesionální hasiči z Náchoda a místní dobrovolní hasiči byli krátce po 18. h přivoláni do Machova k požáru sazí v komíně domu. Jednotky komín vyčistily a zkontrolovaly pomocí termokamery. Ke škodám nedošlo.

imagesAA.pngBěloves – dopravní nehoda – 18:36

Profesionální hasiči z Náchoda zasahovali v podvečer u dopravní nehody osobního vozidla a kamionu, která se stala v ulici Kladská. Střet se obešel bez zranění osob. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem a vozovku uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Armed_forces_red_triangle-svg_-696x619.pngŽádné události

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

imagesAA.pngVelká Úpa – dopravní nehoda – 6:37

Ke střetu osobního automobilu s chodcem vyjeli do Velké Úpy v ranních hodinách profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou. Dítě bylo na místě ošetřeno Horskou službou.

imagesAA.pngTrutnov – dopravní nehoda – 19:56

Profesionální hasiči z Trutnova byli krátce před 20. h přivoláni do ulice Česká k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Jedna osoba utrpěla zranění a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření a odtlačili je mimo komunikaci. Poté jednotka provedla úklid vozovky.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje