Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 12. 2.2018  celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 8:33
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli ráno přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla a multicar, která se stala v ulici Akademika Bedrny. Dvě osoby utrpěly zranění a byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči otočili multikáru zpět na kola a odstavili ji mimo vozovku.

Krásnice – požár – 13:35
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Plačic a Lhoty pod Libčany byli přivoláni k požáru sazí v komíně budovy v Krásnici. Hasiči komín vyčistili. Ke škodám na majetku nedošlo.

Lužec nad Cidlinou – dopravní nehoda – 14:40
Profesionální hasiči z Nového Bydžova spolu s dobrovolnými hasiči z Chlumce nad Cidlinou vyjeli odpoledne do Lužce nad Cidlinou k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo vozovku a poškodilo tři stromy a veřejné osvětlení. Ve voze cestovaly čtyři osoby. Dvě z nich utrpěly zranění a byly odvezeny sanitou do nemocnice.

Hradec Králové – záchrana osob a zvířat – 15:05
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice otevřeli krátce po 15. h byt v ulici Štefánikova. Uvnitř se nacházel starší muž, kterému byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Hasiči poté pomohli s naložením seniora do sanitky. V bytě se také nacházelo dítě, které bylo v pořádku.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:31
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli odpoledne na Pražskou třídu k osobnímu automobilu, který najel do středového ostrůvku. Ke zranění osob nedošlo. Jednotka provedla úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Bez události

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – technická pomoc – 8:35
Náchodští profesionální a dobrovolní hasiči byli ráno přivoláni do ulice Komenského k otevření bytu, v jehož dveřích zůstal zalomený klíč. Uvnitř byl ponechán zapnutý sporák.

Dolní Adršpach – požár – 14:40
Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolní hasiči z Adršpachu zlikvidovali krátce před 15. h požár kovového kontejneru. Požár vznikl od žhavého popela. Ke škodám nedošlo.

Slavňov – požár – 17:24
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují a Slavňova byli odpoledne přivoláni do Slavňova. Oznamovatel ohlásil dým v obci. Jednotky na místě zjistily, že se jednalo o požár jednoho balíku slámy.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bez události

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Úpice – dopravní nehoda – 18:40
Profesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni do Úpice k dodávce, která při couvání sjela ze svahu do plotu. Hrozilo její zřícení. Hasiči zajistili vozidlo pomocí navijáku proti převrácení. Na místo byla přivlána speciální vyprošťovací technika.

Horní Maršov – požár – 21:21
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou a Horního Maršova byli večer přivoláni do ulice Josefa Tippelta k požáru sazí v komíně rodinného domu. Jednotky kotel vybraly a saze srazily. Ke škodám nedošlo.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje