Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 14. 2. 2018 celkem 12 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – záchrana osob a zvířat – 11:21
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli před polednem přivoláni do ulice Baarova k záchraně čtyř osob z výtahu domu. Osoby byly vyproštěny z výtahu před příjezdem jednotky na místo.

Hradec Králové – planý poplach – 14:27
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic byli odpoledne přivoláni k požáru v chatové oblasti v oblasti Červeného Dvora. Oznamovatel se domníval, že došlo k požáru jedné z chat. Jednotky na místě zjistily, že se jedná pouze o pálení klestí.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Zámezí – dopravní nehoda – 7:32
Profesionální hasiči z Jičína vyprostili ráno zapadlé vozidlo z příkopu. Nehoda se stala mezi Zámezím a Dolním Podůlší. Ke zranění osob nedošlo.

Podhorní Újezd – dopravní nehoda – 13:31
podhorni1.jpg

Profesionální hasiči z Hořic vyjeli odpoledne k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, ke které došlo na silnici I/35 v Podhorním Újezdu. Hasiči poskytli jedné zraněné osoby předlékařskou pomoc. Poté byla osoba odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Provoz byl v místě řízen kyvadlově. Po naložení vozidel na odtah uklidila jednotka komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Žďár nad Orlicí – 7:46
Drážní hasiči z České Třebové odstraňovali během dne větve u železniční trati.

Říčky v Orlických horách – dopravní nehoda – 17:44
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách byli krátce před 18. h přivoláni k Říčkám k zapadlému sypači. Hasiči vozidlo pomocí navijáku vyprostili.

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 18:23
Rychnovští profesionální hasiči vyjeli v podvečer do ulice Palackého k otevření bytu. Uživatelka sama otevřela.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – technická pomoc – 9:54
Královédvorští profesionální hasiči pomohli dopoledne nemohoucí osobě, která upadla v chodbě bytu, zpět na invalidní vozík. Jednotka zasahovala v ulici Tyršova.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje