Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 15. 2. 2018 celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – záchrana osob a zvířat – 5:13
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice otevřeli v časných ranních hodinách byt v ulici Sušilova. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba.

Předměřice nad Labem – dopravní nehoda – 7:55
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli krátce před 8. h k dopravní nehodě tří osobních vozidel, která se stala na silnici I/33 u Předměřic. Ke zranění osob nedošlo. Jednotka provedla úklid komunikace.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 7:55
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli přivoláni do ulice Československé armády k dopravní nehodě automobilu, který narazil do sloupu veřejného osvětlení. Místo bylo průjezdné jedním jízdním pruhem.
4.jpg

Řidička byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou a odvezena do nemocnice. Technické služby zajistily demontáž poškozeného osvětlení.

Hradec Králové – technická pomoc – 19:52
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli večer přivoláni do ulice Bratří Štefanů k otevření bytu z důvodu obav oznamovatelky o život uživatelky bytu. Seniorka otevřela sama, byla v pořádku, pouze spala.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Libáň – záchrana osob a zvířat – 16:36
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Libáně byli odpoledne přivoláni do ulice Na Horách k otevření dveří domu. Uvnitř byla nalezená zemřelá osoba.

Nová Paka – požár – 20:22
Novopačtí profesionální hasiči byli večer přivoláni k požáru kontejneru do ulice Svatojánská. Ke škodám nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – dopravní nehoda – 7:51
Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli krátce před 8. h k osobnímu vozidlu, které havarovalo v ulici Královédvorská. Vůz se převrátil na střechu. Hasiči z auta vytáhli řidičku a dítě. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Jedna osoba byla poté ošetřena.

Vižňov – požár – 19:57
Profesionální hasiči z Broumova spolu s dobrovolnými hasiči z Meziměstí byli večer přivoláni do Vižňova k požáru. Na místě probíhalo neohlášené pálení klestí. Jednotka kupu prolila vodou. S dobrovolnými hasiči byly domluveny pravidelné dohlídky až do ukončení pálení.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Roheničky – dopravní nehoda – 7:17
Profesionální hasiči z Dobrušky vyjeli ráno na pomoc osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo vozovku a převrátilo se na střechu. Nehoda se stala mezi obcemi Rohenice a Bohuslavice. Hasiči provedli na vozidel protipožární opatření a otočili jej zpět na kola. Nehoda se obešla bez zranění osob.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Suchovršice – technická pomoc – 7:42
Drážní hasiči z Nymburka prořezávali během dne stromy podél železniční trati.

Malé Svatoňovice – požár – 18:37
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice a Malých Svatoňovic byli odpoledne přivoláni do chaty v Malých Svatoňovicích, kde se při topení do místnosti šířil kouř. Jednotky průzkumem zjistily, že došlo k zahoření zazděného trámu. Hasiči okolí rozebrali a místo prolili vodou. Škoda byla odhadnuta na 5 tis. Kč.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje