Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 19. 2. 2018 celkem 23 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Bydžov – technická pomoc – 19:30
Profesionální hasiči z Nového Bydžova pomohli večer zdravotnické záchranné službě s transportem pacientky z bytu v ulici Jana Žižky do sanitky. Poté pomohla jednotka také s vyložením pacientky ze sanitky v nemocnici.

Opatovice nad Labem – dopravní nehoda – 11:12
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli před polednem přivoláni k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla, která se stala u Opatovic nad Labem. Ke zranění osob nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – požár – 6:47
Profesionální hasiči z Jičína byli ráno přivoláni do objektu v ulici Jungmannova k požáru vysokozdvižného vozíku. Jednotka požár ihned lokalizovala a odvětrala zakouřené prostory. Technická závada způsobila škodu za přibližně 200 tis. Kč. Uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 800 tis. Kč.

Jičín – záchrana osob a zvířat – 8:08
Jičínští profesionální hasiči otevřeli krátce po 8. h na žádost zdravotnické záchranné služby byt na Valdštejnově náměstí. Poté byl muž transportován do sanitky.

Jičín – technická pomoc – 8:49
Jičínští profesionální hasiči vyjeli dopoledne na žádost Policie ČR do ulice Sv. Čecha k otevření bytu. Osoba uvnitř sama v pořádku otevřela.

Hořice – technická pomoc – 11:14
Profesionální hasiči z Hořic pomohli zpřed polednem zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Šalounova do sanitky.

Vysoké Veselí – technická pomoc – 12:36
Jičínští profesionální hasiči byli po poledni přivoláni na žádost Policie ČR do ulice Rybniční k otevření bytu. Uvnitř byla nalezena osoba bez známek života.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Petrovičky – dopravní nehoda – 7:13
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli ráno přivoláni k osobnímu automobilu, který havaroval z Petrovic. Vozidlo vyjelo mimo vozovku a převrátilo se na střechu. Řidič byl zdravotnickou záchrannou službou odvezenk ošetření do nemocnice.

Broumov – technická pomoc – 14:48
Profesionální hasiči z Broumova byli odpoledne přivoláni do ulice Na Příkopech k oplachu chodníku po pádu osoby ze schodů.

Nové Město nad Metují – technická pomoc – 15:36 a 15:55
Novoměstští dobrovolní hasiči odstranili odpoledne strom nakloněný přes komunikaci poblíž Vrchovin. Jednotka poté odstranila starý suchý strom, který hrozil pádem u Nového Města nad Metují.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Ještětice – dopravní nehoda – 3:49
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v nočních hodinách přivoláni k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu, která se stala u Ještětic. Osobní vozidlo skončilo v příkopu.

jes3.jpg

Řidič utrpěl zranění a byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou. Jednotka provedla na vozech protipožární opatření. Provoz byl v místě řízen kyvadlově.

Brná – záchrana osob a zvířat – 18:08
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Vamberku otevřeli po 18. h dům v Brné. Senior byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou a odvezen do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vlčice – dopravní nehoda – 5:24
Profesionální hasiči z Trutnova byli v časných ranních hodinách přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo mezi Vlčicemi a Volanovem. Jedna osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Jednotka provedla úklid vozovky.

Mladé Buky – dopravní nehoda – 7:54
Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli ráno ke střetu osobního a nákladního automobilu do obce Mladé Buky.

mladi-buky.jpg

Jednalo se o nedobrždění. Jedna osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Vrchlabí – technická pomoc – 8:02
Profesionální hasiči z Vrchlabí pomohli krátce po 8. h zdravotnické záchranné službě s transportem pacientky z bytu v Lánovská do sanitky.

Dvůr Králové nad Labem – záchrana osob a zvířat – 11:21
Královédvorští profesionální hasiči byli dopoledne přivoláni do ulice Josefa Hory k otevření toalety.

Trutnov – technická pomoc – 11:46
Profesionální hasiči z Trutnova otevřeli krátce před polednem zabouchnutý byt v ulici Kryblická. Uvnitř byl ponechán zapnutý sporák.

Žacléř – technická pomoc – 11:46
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Žacléře byli odpoledne přivoláni na žádost Policie ČR k otevření bytu do ulice Na Pilíři. Uvnitř byla nalezena osoba bez známek života.

Špindlerův Mlýn – únik nebezpečných látek – 15:59
Místí dobrovolní hasiči zlikvidovali odpoledne pomocí sorbentu olejovou skvrnu z vozovky v Bedřichově.

Svoboda nad Úpou – požár – 16:37
Profesionální hasiči z a dobrovolní hasiči z Horního Maršova, Trutnova – Horního Starého Města a Svobody nad Úpou byli odpoledne přivoláni k požáru do budovy bývalé továrny v ulici Úpská.

Jednotka požár odpadu uhasila beze škod.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje