Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 20. 2.2018 celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – planý poplach – 3:31
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli v noci přivoláni do Skladištní oblasti kvůli podezření na únik plynu. Jednotka provedla průzkum místa, jednalo se pouze o planý poplach.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18:26
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli odpoledne ke střetu dvou osobních automobilů, ke kterému došlo v ulici Koutníkova. Jednalo se o nedobrždění, které se obešlo bez zranění osob.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Čejkovice – technická pomoc – 14:10
Profesionální hasiči z Jičína byli odpoledne přivoláni do domu v Čejkovicích. Žena spadla z postele, jednotka pomohla s jejím zvednutím zpět na lůžko.

Kopidlno – únik nebezpečných látek – 18:14
Profesionální hasiči z Jičína spolu s dobrovolnými hasiči z Kopidlna zlikvidovali pomocí sorbentu olejovou skvrnu z vozovky v ulici Rybniční.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Bez nahlášené události

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – technická pomoc – 10:40
Profesionální hasiči z Dobrušky otevřeli dopoledne byt v ulici Za Universitou.

Solnice – dopravní nehoda – 15:19
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice vyjeli odpoledne na Masarykovo náměstí k nehodě dvou osobních automobilů. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči uklidili drobný únik provozních kapalin.

Říčky v Orlických horách – dopravní nehoda – 15:51
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách byli odpoledne přivoláni ke kamionu, který zapadl na silnici u Říček. Ke zranění ani úniku provozních kapalin nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – záchrana osob a zvířat – 14:23
Profesionální hasiči z Trutnova otevřeli po 147. h byt v ulici Voletinská. Uvnitř byla nalezena zemřelá osoba.

Vrchlabí – záchrana osob a zvířat – 16:08
Profesionální hasiči z Vrchlabí vyjeli odpoledne do ulice U Nemocnice k otevření bytu z důvodu obav o zdraví uživatele. Osoba uvnitř byla v pořádku, pouze tvrdě spala.

Špindlerův Mlýn – požár – 18:15
Vrchlabští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna byli odpoledne přivoláni do Špindlerovky k požáru sazí v komíně. Jednotka komín, ze kterého před jejich příjezdem vylétávaly jiskry, zkontrolovala. Ke škodám nedošlo.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje