Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 21. 2. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 6:39
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli ráno přivoláni ke střetu osobního vozidla a kamionu do ulice Bratří Štefanů. Jednotka provedla na místě protipožární opatření. Provoz řídili hasiči v místě nehody kyvadlově. Hasiči odklidili vozidla a komunikaci zprůjezdnili. Ke zranění osob nedošlo.

Praskačka – dopravní nehoda – 8:30
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic a Pardubic byli dopoledne přivoláni k dodávce zapadlé v poli u výjezdu z dálnice D11. Jednotky na místě zjistily, že polské vozidlo je zde již od předchozího dne a řidič čeká na odtah. Hasici vůz vyprostili.

Hradec Králové – technická pomoc – 13:47
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice pomohli zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z budovy na Riegrově náměstí do sanitky.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:57
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli odpoledne do ulice Koutníkova, kde došlo k nehodě osobního vozidla a autobusu. Ke zranění osob nedošlo.

Hradec Králové – technická pomoc – 18:09
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli po 18. h přivoláni do bytu v ulici Pospíšila ke zvednutí nemohoucí osoby na lůžko.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Štikov – technická pomoc – 9:02
Profesionální hasiči z Nové Paky odstranili odpoledne smrk nahnutý nad vozovku, který hrozil pádem.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – technická pomoc – 13:47
Profesionální hasiči z Náchoda pomohli zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Jungmannova do sanitky.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – dopravní nehoda – 16:31
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí byli odpoledne přivolováni k nehodě osobního automobilu a motocyklu, která se stala u kruhového objezdu na výjezdu z Vamberka na Doudleby. Zraněný motorkář, který narazil z boku do vozidla, byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou a poté byl odvezen do nemocnice. Komunikace byla na jednu hodinu zcela neprůjezdná. Hasiči po zadokumentování nehody odstavili vozidla mimo vozovku.

Králova Lhota – technická pomoc – 21:25
Jaroměřští profesionální hasiči pomohli večer na žádost zdravotnické záchranné služby s transportem pacienta z bytu v Králově Lhotě do sanitky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – únik nebezpečných látek – 10:40
Trutnovští profesionální hasiči zlikvidovali dopoledne pomocí sorbentu olejovou skvrnu z vozovky v ulici Zámečnická. Přibližně 10 litrů oleje uniklo z traktoru vlivem technické závady.

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda – 14:49
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna byli odpoledne přivoláni do Labské k havárii osobního vozidlu, které se převrátilo na bok. Hasiči vůz otočili zpět na kola. Drobný únik provozních kapalin zasypala jednotka sorbentem a místo uklidila. Ke zranění osob nedošlo.

Starý Rokytník – požár – 18:36
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Trutnova – Horního Starého Města vyjeli k požáru velkoobjemového kontejneru do Starého Rokytníku. Jednotky požár pomocí vysokotlakého proudu a proudu C uhasily beze škod. Místo bylo poté zkontrolováno pomocí termokamery.

stary-rokytnik.jpg

Alena Kuthanová, DiS.