Při dopravních nehodách museli hasiči vyprošťovat

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

04.08.2020 | Královéhradecký kraj
Při dopravních nehodách museli hasiči vyprošťovat

Během pondělí 3. 8. 2020 zasahovali hasiči u  šesti dopravních nehod, z toho museli dvakrát vyprošťovat zraněné osoby.

Náchod – dopravní nehoda – 3. 8. 10:36

Náchodská profesionální jednotka zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla, které havarovalo na silnici č. 303 v Bělovsi a narazilo do stromu. Ve voze zůstal jeden člověk zaklíněn, vyprostit jej museli hasiči. Zraněný byl následně předán do péče ZZS. Jednotka dále místo události zajistila a poté si jej převzali policisté.

Trutnov – dopravní nehoda – 3. 8. 13:51

K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjeli do části Bojiště, Hradecká ulice na silnici č. 37 profesionální hasiči ze stanice Trutnov. V jednom z vozidel zůstala po havárii zaklíněná osoba. Člověka se podařilo hasičům vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, pacient byl pak předán do péče ZZS. Jednotka zajistila havarovaná vozidla a odpojila u nich akumulátory. K úniku pohonných hmot v místě nedošlo, odtah vozidel byl zajištěn, jednotka se tak mohla vrátit po 15. hodině zpět na základnu.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK