Při nehodách museli hasiči osoby vyprošťovat

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

08.08.2019 | Královehradecký kraj
Při nehodách museli hasiči osoby vyprošťovat

Ve čtvrtek 8. 8. zasahovali hasiči na Rychnovsku u dvou dopravních nehod, po kterých zůstali ve vozech uvězněné osoby.

Zdobnice – dopravní nehoda

K dopravní nehodě osobního vozidla vyjížděli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách. Před obcí Zdobnice havaroval osobní vůz částečně mimo komunikaci, kde zůstal zadní částí nad srázem. Uvnitř vozu byla zaklíněná osoba, kterou museli hasiči vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Po vyproštění ji jednotka předala do péče záchranářů. Vozidlo dále hasiči zajistili proti vzniku požáru a pak jej vytáhli zpět na komunikaci. Místo zásahu si převzali policisté.

Žďár nad Orlicí – dopravní nehoda

Do katastru části Chotiv mířili profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Borohrádku. Osobní vozidlo zde havarovalo mimo komunikaci a skončilo převrácené na střechu. Jednu osobu hasiči z vozu vyprostili, naštěstí byla bez zranění, pouze nemohla ven. Hasiči dále zajistili automobil protipožárními opatřeními a následně převrátili vůz zpět na kola.
Zdroj: Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje