Při požáru domku na Hradecku byla zraněna jedna osoba

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Při požáru domku na Hradecku  byla zraněna jedna osoba

Územní odbor Hradec Králové

Čtyři jednotky zasahovaly ve čtvrtek, 10.5. 2018,  dopoledne,, u požáru rodinného domu v obci Lejšovka na Hradecku. Osobu v domě postihly při vaření zdravotní komplikace a poté začalo hořet.

1.jpg

Hlášení o požáru přízemního domku přijalo krajské operační a informační středisko ve čtvrtek 10. 5. v 11:00 hod. Podle prvotních informací se měla v domě nacházet jedna zraněná osoba a objekt byl silně zakouřený.
Po příjezdu jednotek na místo provedli hasiči průzkum místa zásahu. O jednu zraněnou osobu už v té době pečoval soused. Osoba pak začala na místě kolabovat, hasiči jí proto poskytli první předlékařskou péči a podali kyslík. Poté si ji převzali do svých rukou záchranáři.

3.jpg

Požár vznikl v prostoru kuchyně, když si zde osoba vařila jídlo a postihly ji zdravotní komplikace. Hasičům se podařilo provést lokalizaci požáru po několika minutách a oheň se již dál nešířil. Jednotky kontrolovaly průběžně místo termokamerou a objevily další skrytá ohniska, která dohasily. Vyšetřovatel příčin požárů odhadl škodu předběžně asi na 100 tisíc korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a Hradce Králové a dále dobrovolné jednotky ze Smiřic a Černilova.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje