REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Při požáru haly v Novém Městě nad Metují byla zraněna jedna osoba

Je i video... Nové Město nad Metují – požár – 22. 8. 2022 07:03 Krátce po sedmé hodině ranní přijalo operační středisko hasičů...

22.08.2022 | Nové Město nad Metují/ Královéhradecký kraj
REKLAMA
REKLAMA

Nové Město nad Metují – požár – 22. 8. 2022 07:03

Krátce po sedmé hodině ranní přijalo operační středisko hasičů hlášení o požáru haly v průmyslovém areálu v ulici Náchodská. Zasažen byl objekt o rozměrech asi 20x30 m. Prostor byl určen k chemickému čistění IBC kontejnerů, uvnitř se nacházely různé druhy chemikálií. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu, na místo se sjelo celkem deset jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Na likvidaci plamenů byly nasazeny vodní proudy, vzhledem k charakteru hořících látek aplikovaly jednotky také hasební pěnu. Vlivem požáru se část haly zřítila, hasiči vedli zásah především z vnějšího prostoru a při hasebních pracích používali dýchací techniku.

Při zásahu unikl do kanalizace 20% roztok kyseliny, která se využívala při chemickém čištění nádob. Z toho důvodu povolal velitel zásahu na místo události mobilní laboratoř Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče, jehož pracovníci analyzují vzorky nebezpečných látek zajištěných na požářišti. Po celou dobu zásahu byla látka ředěna na bezpečnou koncentraci, dále jednotky monitorovaly ve spolupráci s pracovníky ČOV přívod vody do čističky i řeky Metuje. V průběhu zásahu byl pravidelně prováděn monitoring ovzduší za účelem zjištění přítomnosti nebezpečných látek. Výsledky všech měření ukázaly, že k ohrožení zdraví obyvatelstva ani životního prostředí v okolí nedošlo.

Dozor nad požářištěm drží až do večera místní dobrovolná jednotka hasičů z Nového Města nad Metují, která prostor kontroluje a je připravena zasáhnout, pokud by se objevilo skryté ohnisko.  

Škoda byla předběžně vyčíslena na asi 10 milionů korun, hodnoty ve výši asi 20 milionů korun se podařilo díky včasnému zásahu jednotek požární ochrany ubránit. Na objasnění příčiny spolupracují vyšetřovatelé HZS a Policie ČR. Při požáru byla jedna osoba zraněna, na místě ji měla v péči posádka ZZS, dále byl člověk transportován vrtulníkem LZS do zdravotnického zařízení.

Při události zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dobruška, Náchod, Hradec Králové, HZSP Škoda Kvasiny a JSDH Nové Město nad Metují, Bohuslavice nad Metují, Opočno, Dobruška, Bohdašín, Nahořany. JSDH Náchod držela zálohu na zbrojnici pro případ jiné mimořádné události.

FOTOGALERIE

 


 

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO a VIDEO: HZS KHK/Michal Fanta

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
30.10.2025 Hasiči zasahovali při kolizi autobusu a auta, dva lidé zraněni Ve čtvrtek odpoledne zasahovali hasiči v Běchovicích u kolize autobusu a osobního auta. Řidiče museli vyprostit, dva lidé utrpěli zranění. Zobrazit článek
Z regionu
30.10.2025 Rychlá reakce zachránila kamion: Požár na dálnici uhasili dělníci Na D1 poblíž Hulic vzplál návěs kamionu s plastovými díly. Díky pohotové reakci pracovníků údržby dálnice se podařilo požár uhasit dřív, než dorazili hasiči. Zobrazit článek
Z regionu
30.10.2025 Ignoroval zákaz i vyhoštění, při kontrole se dal na útěk Třicetiletý cizinec se pokusil policistům uprchnout, přestože měl zákaz řízení i platné vyhoštění z Česka. Hlídka ho po krátkém pronásledování dopadla. Zobrazit článek
Z regionu
30.10.2025 Tragická nehoda cyklisty: Senior zemřel po střetu s autem Ve Vsetíně došlo ke střetu osobního auta s cyklistou. Třiasedmdesátiletý muž utrpěl vážná zranění a i přes snahu záchranářů na následky nehody zemřel. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru