Při požáru v Chlumci nad Cidlinou byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu

13.09.2021 | Chlumec nad Cidlinou/ Královéhradecký kraj
Při požáru v Chlumci nad Cidlinou byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu

Chlumec nad Cidlinou – požár – 12. 9. 15:32

Kolem 15:30 přijalo operační středisko HZS Královéhradeckého kraje hlášení o požáru střechy jednoho z opuštěných domů v areálu v ulici Boženy Němcové v Chlumci nad Cidlinou.

Na místo byly vyslány nejprve jednotky z druhého stupně požárního poplachu. Po počátečním průzkumu si velitel zásahu vyžádal další síly a prostředky, a to zejména velkokapacitní cisterny, došlo tak k navýšení na 3. stupeň poplachu. Intenzita požáru byla taková, že se nakonec rozšířil na střechy čtyř objektů, všechny byly nevyužívané. Místo zásahu bylo rozděleno na dva úseky, zasahovalo zde celkem 15 jednotek hasičů. V rámci mezikrajské výpomoci byla vyžádána také pomoc jednotek ze Středočeského kraje. Hasiči museli vést hasební zásah z vnějšku, pohyb uvnitř zasažených budov by byl pro ně kvůli značnému poškození střešních konstrukcí nebezpečný. Dále se zasahující jednotky soustředily na ochranu a ochlazování okolních domů.

V 19:13 hod. byl požár lokalizován. Dá se předpokládat, že vzhledem k rozsahu události může trvat dohašování až do pondělí. Kolem 22. hodiny došlo k redukci sil a prostředků na místě události. Příčina vzniku požáru se stále vyšetřuje. Podle předběžného odhadu by mohla škoda přesáhnout jeden milion korun. Bude upřesněna až po ohledání požářiště vyšetřovateli HZS, PČR a zástupci majitele.

Zapojené jednotky:

• HZS Nový Bydžov, Hradec Králové, Hradec Králové – Pražská
  • JSDH Chlumec nad Cidlinou, Nové Město nad Cidlinou, Lovčice, Nový Bydžov, Kosice, Klamoš, Skřivany, Králíky, Chudeřice
  • Jednotky z SČK: HZS Kolín, JSDH Žiželice a Týnec nad Labem
  • Zálohu na hradecké stanici a vlastní zbrojnici držely pro případ jiné mimořádné události dobrovolné jednotky města HK (Třebeš, Plačice).WhatsApp Image 2021-09-12 at 17.11.58.jpeg

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK