Při střetu osobního vozidla s kamionem zemřeli dva lidé, na místě zasahovaly dva záchranářské vrtulníky

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

11.04.2017
Při střetu osobního vozidla s kamionem zemřeli dva lidé, na místě zasahovaly dva záchranářské vrtulníky

K tragické dopravní nehodě došlo včera 10. dubna 2017 odpoledne na silniční obchvatu Jičína. 

Na silnici č. I/16 u závodu Continental došlo k čelnímu střetu osobního vozidla Volkswagen s kamionem. Obě vozidla skončila mimo komunikaci. V osobním autě byla zraněna pětičlenná posádka. Na místo události vyjeli ve 14:52 hodin profesionální hasiči z Jičína se čtyřmi zásahovými vozidly.
sdfg.jpg

Při jejich příjezdu byli tři lidé mimo vozidlo a v péči záchranářů, kteří u jednoho ze zraněných prováděli resuscitaci. Na místě zasahovaly posádky pozemní záchranné služby a dva vrtulníky letecké záchranné služby. Hasiči ihned začali s vyprošťováním dalších dvou těžce zraněných spolujezdců, kteří zůstali zaklínění ve vraku. Zároveň se střídali se záchranáři při resuscitaci jedné zraněné osoby. Po vyproštění zbývajících dvou osob ze zdemolovaného vozidla začali u jednoho z nich s oživovacími pokusy, které byly neúspěšné. Přes veškerou snahu lékařů, záchranářů a hasičů dva lidé na místě zemřeli. Zbývající tři pacienti byli po stabilizaci zdravotního stavu transportováni vrtulníky a sanitou do nemocnic.
ret.jpg
Řidič kamionu vyvázl bez zranění. Z poškozených nádrží nákladního automobilu uniklo zhruba 800 litrů nafty, které vytekly na silnici a do půdy v příkopu. Na místo byli přivoláni pracovníci životního prostředí, kteří rozhodli o dalším postupu likvidace. Jednotka hasičů se po 18. hodině vrátila zpět na základnu. Po vyšetření a zadokumentování události Policií ČR se hasiči ve večerních hodinách vrátili na místo a asistovali specializované firmě při vyprošťování kamionu z příkopu. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
ViewImage-aspx.jpg

Foto: stanice Jičín

Martina Žahourková

Tisková mluvčí

HZS Královéhradecký kraj