Při testování veřejnosti antigenními testy pomohou také hasiči

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

17.12.2020 |  Královéhradecký kraj
Při testování veřejnosti antigenními testy pomohou také hasiči

Při dobrovolném bezplatném testování populace jsou připraveni vypomoci i příslušníci HZS Královéhradeckého kraje. Stávající mobilní odběrový tým, který je složený z řad příslušníků – zdravotnických záchranářů, doplní další skupina hasičů a oba týmy budou vypomáhat přímo v nemocnicích v Královéhradeckém kraji. Od pátku 18. 12. 2020 bude nasazena jedna dvojice hasičů na odběrové místo ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, druhý tým bude vypomáhat nemocnicím Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.

Mobilní odběrový tým HZS Královéhradeckého kraje vyjel poprvé do terénu začátkem listopadu. Od té doby prováděli příslušníci každý den v týdnu odběry především u občanů, kteří se nemohli dostavit do stávajících odběrových center. Celkem zajistili hasiči odběr asi tisícovky vzorků. Na jednotlivá místa vyjížděl tým na základě pokynu z operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, které vše organizuje ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí. Hasiči zajišťovali v několika případech také plošné odběry v sociálních zařízeních a domovech pro seniory, ty v současné době pokrývá tým Fakultní nemocnice Hradec Králové a dopravní zdravotní služby.

MOT HZS KHK (7).jpg

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí