Při víkendovém požáru rodinného domu v Třebechovicích zahynula jedna osoba.

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Při víkendovém požáru rodinného domu v Třebechovicích zahynula jedna osoba.

Za víkendovým požárem rodinného domu v Třebechovicích pod Orebem stála zřejmě lidská nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Nasvědčují tomu dosavadní výsledky vyšetřování. Na místě události spolupracovali policejní kriminalisté s vyšetřovatelem příčin požárů HZS. Na místě byly odebrány vzorky, které se dále analyzují.

c-(1).jpg

Požár byl nahlášen na krajské operační a informační středisko hasičů v sobotu 13. dubna 2019 ve 20:48 hod. pozar-dom.gifUž při příjezdu jednotek na místo události byly vidět plameny, které prostupovaly střechou. Jednotky musely střechu postupně ochladit a následně rozebrat.

bb-(1).jpg

smrt.jpgNa místě události byla k zásahu vyžita i výšková technika. Na požářišti objevili následně hasiči ohořelé lidské ostatky.

vysetr-skoda.jpgŠkoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena asi na 450 tisíc korun

hasic-auto5E.jpgPři požáru zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Třebechovice pod Orebem a Týniště nad Orlicí.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje