Příprava náhradního ubytování pro uprchlíky ve Skřivanech

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

17.03.2022 | Skřivany/ Královéhradecký kraj
Příprava náhradního ubytování pro uprchlíky ve Skřivanech

Hasiči pomohli připravit další dočasné útočiště pro občany Ukrajiny. Dosud využila nabídky náhradního ubytování v Královéhradeckém kraji přes databázi hasičského záchranného sboru asi tisícovka lidí. Kapacity se tenčí, velkou měrou pomáhají s ubytováním Královéhradecký kraj, města, obce, neziskové a jiné organizace, ale také fyzické osoby, u kterých lidé prchající před válkou našli zázemí.

Další ubytovací možnost vznikla v zámku ve Skřivanech, který je v majetku Královéhradeckého kraje. Ze zásob Správy státních hmotných rezerv dovezli hasiči ze Záchranného útvaru HZS ČR postele s matracemi, profesionální a dobrovolní hasiči z okolí Nového Bydžova je pak pomohli nanosit a sestavit. Kluci si mákli až do večerních hodin. Na pomoc s přípravou byli povoláni profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolné jednotky hasičů z Nového Bydžova, Sloupna, Skřivan a Smidar.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK/Michal Fanta