Přívalové deště a silné bouřky páchaly škody především na Trutnovsku, hasiči evakuovali dětský tábor

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

15.08.2020 | Královéhradecký kraj

Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřkami a dešti se včera odpoledne vyplnila, hasiči poskytovali technickou pomoc v souvislosti s počasím, kdy odstraňovali nebezpečné stavy, asi při 50 událostech. Až v polovině případů vyjížděly jednotky požární ochrany v okrese Trutnov, další případy zaznamenaly okresy Rychnov nad Kněžnou a Hradec Králové.

Hasiči pomáhali hlavně s čerpáním vody ze zatopených sklepů a domů, odstraňovali spadané stromy z komunikací. Dále musely jednotky evakuovat v Trutnově, části Volanov jeden dětský tábor, který byl zatopen po přívalovém dešti. Do tábora byl vyslán evakuační nákladní automobil Tatra, ve kterém byla převezena necelá šedesátka dětí do bezpečí náhradního ubytování v Trutnově. Nikdo z táborníků nebyl zraněn, děti byly pouze promrzlé. Příslušníci z územního oboru Trutnov dovezli pro celou skupinu náhradní suché oblečení, spacáky, deky a další zásoby. Do evakuace a následné pomoci se zapojili profesionální jednotky ze stanic Trutnov, Jaroměř, Dvůr Králové nad Labem a Hradec Králové a dobrovolná jednotka Trutnov – Horní Staré Město.

TP - Trutnov povodeň (4).JPG

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí