Řidič osobního auta vjel ve Všestarech pod kola projíždějícího vlaku

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

19.04.2017
Řidič osobního auta vjel ve Všestarech pod kola projíždějícího vlaku

K nehodě na železničním přejezdu došlo v pondělí 17. dubna 2017 dopoledne na nechráněném železničním přejezdu u Všestar směrem na Střezetice na Hradecku. 
f.jpg

Řidič vozidla Renault Clio z dosud nejasných příčin vjel na přejezd právě ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak. I přes rychlou reakci strojvedoucího vlak po srážce tlačil vozidlo ještě zhruba 70 metrů po kolejích než zastavil. V osobním autě cestovali tři lidé, kteří byli zraněni. Z cestujících ve vlaku nebyl nikdo zraněn.
ff.jpg

Na místo události vyjeli v 09:45 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská, centrální stanice Hradec Králové, hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk a dobrovolní hasiči z Chlumu (Všestary).
ggggg.jpg
Řidič a spolujezdkyně z předního sedadla zůstali ve vraku auta zaklíněni a hasiči je museli postupně pomocí speciálního hydraulické nářadí vyprostit. Společně se spolujezdkyní ze zadního sedadla byli po vyproštění všechny zraněné osoby předány do péče lékařům a záchranářům pozemní a letecké záchranné služby. Řidič byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové, kam byly sanitami převezeny i obě spolujezdkyně.
g.jpg
Hasiči pomohli zhruba 20 cestujícím vystoupit z vlaku a doprovodili je k silnice, kde byla pro ně zajištěna náhradní autobusová doprava. Osobní vůz zajistili proti požáru a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR a Drážní inspekce. 

Foto: centrální stanice a stanice Pražská

Martina Žahourková

Tisková mluvčí

HZS Královéhradecký kraj