S novým sněhem přibylo zásahů hasičů

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

13.01.2021 | Královéhradecký kraj
S novým sněhem přibylo zásahů hasičů

Výstraha meteorologů před novou sněhovou pokrývkou se vyplnila, sněžilo na území celého Královéhradeckého kraje. Čerstvě napadný sníh působil komplikace hlavně v dopravě a podepsal se na zvýšené zásahové činnosti jednotek požární ochrany. V úterý 12. 1. 2021 eviduje HZS Královéhradeckého kraje celkem 38 událostí, z toho 17 dopravních nehod a 15 technických pomocí. 
 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Sadová – dopravní nehoda – 13:13
Profesionální hasiči z Hořic a podniková jednotka ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí zasahovali u dopravní nehody osobního a nákladního automobilu u Sadové. Kamion skončil v příkopu, osobní vozidlo s vozíkem zůstalo stát v křižovatce, došlo z něj k úniku provozních kapalin. Jedna osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Hasiči zajistili místo události, havarovaná vozidla byla odtažena a jednotky se postaraly o úklid komunikace.

Osice – dopravní nehoda – 17:09
V části Trávník zajišťovala profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská vytažení autobusu, který skončil v mělkém příkopu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 23:37
V ulici Bratří Štefanů se stala dopravní nehoda osobního automobilu, který narazil do sloupu veřejného osvětlení a zůstal převrácený na bok. Řidič vozidla vyvázl bez zranění. Jednotka z královéhradecké centrální stanice zajistila místo události, zabezpečila havarovaný vůz a zkontrolovala ho na případný únik provozních kapalin.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Pecka – dopravní nehoda – 09:16
Novopacká profesionální jednotka odstranila následky dopravní nehody osobního vozidla v katastru části Bukovina u Pecky. Auto skončilo převrácené na boku v příkopu, řidič vyvázl bez zranění. U havarovaného vozidla odpojili hasiči autobaterii a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Následně pomohla jednotka s naložením auta na odtah.

Choteč – dopravní nehoda – 10:11
K dopravní nehodě osobního vozidla, které vyjelo mimo komunikaci do příkopu, vyjížděli profesionální hasiči z Jičína. Zdravotnická záchranná služba se postarala o zraněného řidiče. Hasiči zajistili místo nehody, odpojili u auta akumulátor a předala místo zásahu policistům.

Lázně Bělohrad – technická pomoc – 11:54
Odstranění stromu z komunikace v části Hřídelec. (HZS Nová Paka)

Nová Paka – dopravní nehoda – 12:21
Na silnici č. 16 v části Kumburský Újezd zasahovala profesionální jednotka z Nové Paky u dopravní nehody osobního a nákladního vozidla. Jeden člověk byl zraněn, hasiči zajistili místo události a zabezpečili vozidla.

Slatiny – technická pomoc – 18:02
Odstranění stromu z komunikace v části Milíčeves. (HZS Jičín)

Ostroměř – technická pomoc – 18:42
Odstranění stromu z komunikace. (HZS Hořice)
 

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – technická pomoc – 01:44
Čerpání vody z vyplaveného sklepa ve Lhotě za Červeným Kostelecem. (HZS Náchod, JSDH Červený Kostelec)

Náchod – technická pomoc – 12:09
Čerpání vody ve vyplaveném bytě ve Vrchlického ulici. (HZS Náchod, JSDH Náchod)

Velké Poříčí – dopravní nehoda – 13:07
Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda zasahovali u dopravní nehody, která se stala na silnici č. 303 v Náchodské ulici. Došlo zde ke střetu tří osobních vozidel, jedno z nich skončilo převrácené na střechu. Komunikace byla v místě nehody na nezbytně nutnou dobu neprůjezdná. Zdravotnická záchranná služba si převzala do péče dvě zraněné osoby. Při nehodě byl poškozen sloupek označující podzemní uzávěr plynu, o této skutečnosti byli vyrozuměni plynaři. Hasiči zajistili místo nehody, zabezpečili havarovaná vozidla a následně pomohli s jejich naložením na odtah nebo odstraněním mimo komunikaci.

Nahořany – dopravní nehoda – 17:22
Profesionální jednotka z Jaroměře a JSDH Nové Město nad Metují zasahovaly u dopravní nehody osobního vozidla, které havarovalo na silnici č. 285 u Nahořan. Auto skončilo asi 5 metrů pod úrovní vozovky, nikdo nebyl zraněn. Hasiči zajistili vozidlo a zkontrolovali jej na případný únik provozních kapalin. Dále pomohli s naložením auta na odtah, místo zásahu si převzala policie.

Kramolna – technická pomoc – 21:16
Odstranění dvou stromů visících nad komunikací v části Trubějov. (HZS Náchod)

Vysokov – technická pomoc – 22:18
Odstranění stromu z komunikace. (HZS Náchod)
 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Třebešov – dopravní nehoda – 06:25
O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/ranni-dopravni-nehoda-u-trebesova-na-rychnovsku-mela-tragicke-nasledky.aspx

Černíkovice – dopravní nehoda – 13:05
Na silnici č. 321 v části Domašín havaroval nákladní automobil. Ten vyjel mimo komunikaci, projel zahradou a narazil do stodoly u rodinného domu. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Solnice. Hasiči zajistili místo události, prováděli usměrnění dopravy v místě nehody a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Nikdo nebyl naštěstí zraněn. Vyproštění vozidla si zajistil řidič, hasiči předali místo zásahu policistům.

Olešnice v Orlických horách – dopravní nehoda – 15:05
Se zajištěním osobního vozidla, které hrozilo pádem ze stráně, pomohli profesionální hasiči ze stanice Dobruška a JSDH Olešnice v Orlických horách. Jednotky zajistily dodávku pomocí navijáku a následně se jim ji podařilo vyprostit.

Kostelec nad Orlicí – dopravní nehoda – 15:13
V části Kostelecká Lhota pomohly jednotky požární ochrany s vyproštěním uvízlého autobusu, který hrozil pádem do příkopu. Komunikace musela být po dobu vyprošťovacích prací uzavřena. Autobus byl prázdný, nikdo nebyl zraněn.

Vamberk – technická pomoc – 19:04
Odstranění spadlé větve z komunikace v části Merklovice. (HZS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Vamberk)

Vamberk – technická pomoc – 19:08
V části Merklovice odstranili profesionální rychnovští hasiči větev, která spadla na přívodní elektrický kabel k pouličnímu osvětlení. Na místě spolupracovali hasiči s městskými technickými službami.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 10:33
Na silnici č. 300 v části Babí skončil osobní vůz v příkopu, na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Trutnov a JSDH Žacléř. Auto v příkopu zajistily jednotky navijákem, pomocí dalšího se jim ho podařilo vyprostit. Automobil byl bez poškození.

Choustníkovo Hradiště – dopravní nehoda – 11:24
Královédvorská profesionální jednotka odstranila následky dopravní nehody dodávky, která narazila do sloupu elektrického vedení. Nikdo nebyl zraněn.

Vítězná – dopravní nehoda – 12:52
V části Komárov havarovala dvě osobní vozidla, k nehodě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem. Dva lidé byli předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Jedno z aut skončilo mimo vozovku v příkopu, druhé tvořilo překážku na komunikaci. Hasiči zajistili místo nehody, jedno vozidlo odstranili mimo komunikaci, druhé pomohli naložit na odtah.

Rudník – technická pomoc – 17:37
Odstranění stromu z komunikace. (HZS Vrchlabí)


Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje