Silný vítr v Královéhradeckém kraji lámal stromy

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Silný vítr v Královéhradeckém kraji lámal stromy
a16.pngV souvislosti se silným větrem a deštěm, které se prohnaly Královéhradeckým krajem zejména v nedělních večerních hodinách, zasahovali hasiči ve třicítce případů na území celého kraje.

ilustrace.jpg
ilustrace foto

Jednotky odklízely popadané stromy z komunikací, v Broumově zprůchodňovaly ucpanou kanalizaci, v Olešnici v Orlických horách spadl na komunikaci komín. Všechny události se obešly naštěstí bez zranění.

technika.jpgOd nedělního odpoledne do pondělních brzkých ranních hodin (04:30 hod.) zasahovali hasiči v Královéhradeckém kraji asi ve třicítce případů, kdy poskytovali technickou pomoc a odstraňovali následky silného větru a deště.

hasic-aut.jpgVyjížděly jednotky požární ochrany ve všech okresech v kraji :
okr. Hradec Králové – 6 zásahů,
okr. Jičín – 3 zásahy,
okr. Náchod – 8 zásahů, ¨
okr. Rychnov nad Kněžnou – 9 zásahů,
okr. Trutnov – 6 zásahů.

telefon.jpgKrajské operační a informační středisko hasičů bylo na základě výstrahy meteorologů připraveno, noční směna sloužila v plném počtu osmi lidí. Operátoři linky 112 zvedali s postupem bouřky napříč republikou také hovory z jiných krajů.

Vzhledem k předpovědi lze očekávat, že zvýšený počet výjezdů v souvislosti s odstraňováním následků po silném větru bude přetrvávat i v průběhu pondělního dne.
Okres Hradec Králové

Jednotky požární ochrany odstraňovaly spadané stromy z komunikací v katastru obcí Holohlavy, Smiřice, Hořiněves, v Chotělicích a Mlékosrbech. Hradečtí hasiči pak zasahovali v obytném domě v ulici Pod Zámečkem, kde zamezili úniku vody do rekonstruovaného domu.
Okres Jičín

Hasiči v okrese Jičín odstraňovali spadané stromy v katastru obcí Samšina a Jičíněves.
Okres Náchod

Spadané stromy a větvě blokovaly komunikace ve Zlíči u České Skalice, v Dědově u Teplic nad Metují ale i na několika místech v Náchodě. V Broumově museli hasiči zprůchodnit ucpanou kanalizaci, která přestala odtékat a chrlila vodu do ulice.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje