Silný vítr zaměstnal hasiče na Královéhradecku

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

30.09.2019 | Královehradecký kraj
Silný vítr zaměstnal hasiče na Královéhradecku

Během pondělí řešili hasiči v Královéhradeckém kraji více než sedmdesát událostí způsobených větrným počasím.

Zatímco noc z neděle na pondělí byla ještě z hlediska výjezdů hasičů klidná, od pondělního rána se hasiči v Královéhradeckém kraji nezastavili a řešili během dne více než sedmdesát událostí, které souvisely se silným větrem. Nejvíce výjezdů měli hasiči v kraji mezi desátou hodinou dopoledne a druhou hodinou odpolední, poté intenzita větru začala slábnout a ustávala i činnost jednotek.
   Převažující činností hasičů bylo odstraňování spadlých stromů a větví z pozemních komunikací, na některých místech vítr poškodil také střešní krytiny. Při událostech ve větší míře zasahovali také místní jednotky sboru dobrovolných hasičů. Větší materiální škody ani zranění osob naštěstí vítr nezpůsobil (aktuálně v 17:00 hodin).

V Hradci Králové a okolí řešili hasiči během pondělí asi dvacet událostí a to například v Hradci Králové, Novém Bydžově, Chlumci nad Cidlinou nebo Třebechovicích pod Orebem. V Týništi nad Orlicí spadl vzrostlý strom do vlakového kolejiště. V Libranticích hasiči zajistili část utrženého plechu na střeše domu a podobný problém řešili v Rooseveltově ulici v Chlumci nad Cidlinou. V Zachrašťanech nechybělo mnoho a strom mohl spadnout na střechu stodoly a způsobit větší škody, skončil naštěstí jen na místní komunikaci, hasiči strom rozřezali a uklidili a místo předali starostce obce.
   Na Trutnovsku řešili hasiči asi osm událostí a to například v Hostinném, Dvoře Králové nad Labem, Kunčicích nad Labem, v Doubravici, Dubenci nebo Trutnově.
   Na Rychnovsku řešili hasiči asi patnáct událostí a to například v Opočně, Skuhrově nad Bělou, Sněžném, Borohrádku nebo Svídnici. V areálu společnosti Škoda Auto v Kvasinách vítr uvolnil plech na střeše jedné z hal. Hasiči ze stanice Rychnov a místní jednotka podnikových hasičů za pomocí automobilové plošiny plech zajistili proti dalšímu poškození.
   Na Náchodsku řešili hasiči asi sedm událostí a to například v Jaroměři, Hronově, Starém Městě nad Metují nebo Hejtmánkovicích.
  Na Jičínsku řešili hasiči asi patnáct událostí a to například ve Staňkově, Hořicích, Ostroměři, Cerekvicích nad Bystřicí, Staré Pace, Milíčevsi nebo Lázních Bělohradě.

Zdroj: mjr. PhDr. Ondřej Sezima
Foto: HZS Královéhradeckého kraje