Silvestrovská noc u hasičů

HZS Královehradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

01.01.2021 | Královehradecký kraj
Silvestrovská noc u hasičů

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od čtvrtka 31. 12. 2020 do 1. 1. 2021 6:00 celkem 14 událostí.

Poslední den roku 2020 byl z pohledu hasičů klidný, do půlnoci jsme zaznamenali celkem 11 událostí, oproti tomu v 31. 12. 2019 jich bylo za stejnou dobu 25. Stejně tak byly klidnější první hodiny nového roku 2021, během kterých do 6. hodiny ranní evidujeme 3 události. Počátek roku 2020 byl loni bouřlivější, za stejný časový úsek vyjížděly jednotky loni k 13 událostem.

K poslední události roku 2020 vyjížděly tři jednotky hasičů do Durychovy ulice v Hradci Králové. Operační středisko hasičů přijalo hlášení o požáru v bytovém domě. Průzkumem hasiči zjistili, že došlo k ohoření okna na balkóně, kde byla zapálená svíčka. Při události nebyl nikdo zraněn, požár se podařilo uhasit před příjezdem jednotek. Škoda byla vyčíslena asi na tři tisíce korun. Na místě byli profesionální hasiči z centrální stanice, ze stanice Hradec Králové – Pražská a JSDH Hradec Králové – Třebeš.

První zásah roku 2021 si zapsali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Trnov, když vyjeli v 01:11 hod. k ohlášenému požáru plastového kontejneru na papír v Trnově, části Záhornice.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – záchrana zvířete – 31. 12. 2020 16:28
Na Svatováclavském náměstí v Hradci Králové zachraňovali profesionální hasiči z centrální stanice kočku, která se krčila v asi 13m výšce, bála se, držela se větve a nemohla sama dolů. Hasiči se ke zvířeti dostali pomocí automobilového žebříku a lezecké techniky. Podařilo se jim kočku odchytit, za což byli od kolemjdoucích lidí odměněni potleskem. Zvíře bylo v pořádku.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 31. 12. 2020 23:30
V ulici Československé armády odstranili profesionální hasiči z centrální stanice následky dopravní nehody osobního vozidla, které u budovy krajského úřadu narazilo do středového ostrůvku. Přitom došlo k poškození olejové vany a následnému úniku oleje na komunikaci. Jednotka zasypala únik pomocí sorpčního materiálu a vozovku uklidila. Vozidlo bylo odsunuto mimo jízdní pruh, nikdo nebyl zraněn.

Hradec Králové – požár – 31. 12. 2020 23:54
Tři jednotky hasičů byly zalarmovány kvůli ohlášení požáru v bytovém domě v Durychově ulici. Průzkumem hasiči zjistili, že došlo k ohoření okna na balkóně, kde byla zapálená svíčka. Při události nebyl nikdo zraněn, požár se podařilo uhasit před příjezdem jednotek. Škoda byla vyčíslena asi na tři tisíce korun. Na místě byli profesionální hasiči z centrální stanice, ze stanice Hradec Králové – Pražská a JSDH Hradec Králové – Třebeš.

Hradec Králové – technická pomoc – 1. 1. 2021 04:29
Nouzové otevření dveří bytu provedla na třídě Edvarda Beneše profesionální jednotka z centrální stanice.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Miletín – dopravní nehoda – 1. 1. 2021 02:08
K dopravní nehodě osobního automobilu vyjeli po 2. hodině ranní profesionální hasiči z Hořic. Vozidlo havarovalo na účelové komunikaci blízko ulice Jiřího z Poděbrad a zůstalo opřené o plot. Jednotka provedla odpojení akumulátoru, automobil zabezpečila proti vzniku požáru a předala místo zásahu policistům. Nehoda byla bez zranění.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Skalice – technická pomoc – 31. 12. 2020 10:57
V Družstevní ulici provedla profesionální jednotka z Jaroměře měření koncentrace nebezpečných látek v ovzduší, v domě byl podle oznamovatelů cítit plyn. Hasiči po svém příjezdu vypnuli hlavní uzávěr plynu, jejich přístroje žádné nebezpečné hodnoty nezachytily. Na místo byla povolána servisní firma.

Broumov – požár – 31. 12. 2020 14:23
Broumovská profesionální jednotka zlikvidovala požár dřevěné lavičky u cyklostezky. Nebylo možné dostat se přímo na místo s cisternou, hasiči si donesli hasební vodu sami. Po požáru nebyla vyčíslena žádná škoda.

Nové Město nad Metují – technická pomoc – 31. 12. 2020 18:04
Místní dobrovolná jednotka provedla nouzové otevření dveří bytu na náměstí Republiky.

Hronov – technická pomoc – 31. 12. 2020 23:49
Profesionální jednotka z Náchoda pomohla zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta do vozidla ZZS.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – technická pomoc – 31. 12. 2020 15:08
Profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Vamberk vyjeli na žádost ZZS do Jiráskovy ulice, aby pomohli s poskytnutím první pomoci.

Trnov – požár – 1. 1. 2021 01:11
První zásah roku 2021 si zapsali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Trnov, když vyjeli v 01:11 hod. k ohlášenému požáru plastového kontejneru na papír v Trnově, části Záhornice. Likvidaci události ohlásil velitel zásahu v 01:36 hod.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Mladé Buky – technická pomoc – 31. 12. 2020 22:02
Na pomoc s otevřením dveří zabouchnutého bytu vyjela do obce Mladé Buky profesionální jednotka ze stanice Trutnov.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje