Starší dvojice neměla o požáru v bytě nejdřív ani ponětí

04.04.2023 | Hradec Králové/ Královéhradecký kraj
Starší dvojice neměla o požáru v bytě nejdřív ani ponětí

Hradec Králové – požár – 3. 4. 09:23

V bytě se v době požáru nacházeli dva starší lidé. O tom, že hoří, nejprve vůbec nevěděli. Požár zpozorovali až sousedé, kteří pak na něj upozornili i obyvatele bytu. Se záchranou dvojice a jejím vyvedením tak pomohli sousedé a policisté, kteří byli na místě před příjezdem hasičů. Oba lidé byli v péči ZZS.

Hasičům se podařilo požár během následujících asi 10 minut zlikvidovat. Mezitím bylo ještě z bytů nad zasaženou bytovou jednotkou evakuováno 8 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Hasiči pak odvětrávali prostory a zkontrolovali byty pomocí měřicích přístrojů, jestli nejsou v ovzduší zvýšené koncentrace škodlivin. Pak se mohli obyvatelé vrátit. Mezitím čekali venku ve vozech zasahujících hasičů nebo policistů.

Na místě byli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a stanice Hradec Králové - Pražská.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS, zatím nebyl stanovena. Škoda je asi 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 4,5 milionu korun.