Statek v Hradci Králové – Kuklenách zachvátil požár

Statek v Hradci Králové – Kuklenách zachvátil požár

9. 9. 2021 17:00 hod.

Hradec Králové – požár – 9. 9. 09:56

Krátce před 10. hodinou dopoledne přijalo krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje tísňové volání, které ohlašovalo požár statku v ulici Zelená v královéhradecké části Kukleny. Na místo zásahu vyslal operační důstojník postupně sedm jednotek požární ochrany. Hospodářská a obytná část objektu na sebe navazovaly, plameny se tak rozšířily ze stodoly i na střechu nad celou obytnou částí. K zasažení vnitřních obytných prostor naštěstí nedošlo. Na likvidaci požáru nasadily jednotky několik vodních proudů, hasily ze všech stran budovy, hasební zásah probíhal za použití dýchacích přístrojů. Na místě byly jednotky s asi desítkou cisteren, automobilovým žebříkem, a aby byl dostatek dýchací techniky, přijel protiplynový kontejner se zásobou přístrojů a tlakových lahví.

Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu před polednem, dále pracovali hasiči na vyskladnění sena, rozebírání ohořelých konstrukcí a likvidovali lokální ohniska. Na pomoc s vyvážením sena, kterého bylo ve stodole uskladněné velké množství, byl povolán manipulátor. Cestou operačního střediska si velitel zásahu vyžádal také statika, který zhodnotil stav požárem zasaženého objektu.

Při události nebyl nikdo zraněn, všichni lidé se stihli dostat včas ven. Ve stodole bylo několik hospodářských zvířat, žádný úhyn však hasiči neevidují, zvířata se podařilo zachránit. Na místě spolupracovaly jednotky požární ochrany s Policií ČR a veterinární správou.

Předpokládá se, že zásah potrvá do podvečerních hodin, požářiště pak zůstane až do rána pod dohledem dobrovolných jednotek města Hradec Králové. Během pátku 10. 9. 2021 se na místo vrátí vyšetřovatelé hasičů a policistů, aby provedli ohledání požářiště. Na místě působili už během zásahu, prozatím byla škoda předběžně odhadnuta na minimálně 2 miliony korun, může být na základě dalšího ohledání upřesněna.

Při požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolné jednotky Plačice, Plácky, Březhrad, Třebeš a Lhota pod Libčany. Dobrovolní hasiči z Malšovic a Malšovy Lhoty drželi zálohu pro případ jiné mimořádné události.

Video zde:  Požár statku, Hradec Králové - Kukleny, 9. 9. 2021

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí