Štědrý den u hasičů v Královéhradeckém kraji

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

25.12.2020 | Královéhradecký kraj
Štědrý den u hasičů v Královéhradeckém kraji

Dobrá zpráva je, že jsme nemuseli likvidovat žádný typický vánoční požár, to znamená žádné zahoření vánočního stromku nebo jiné vánoční výzdoby. Děkujeme lidem za zodpovědnost a doufáme, že budou i nadále opatrní. Stromečky v domácnostech budou pomalu usychat, a o to bude rizikovější jakékoliv použití otevřeného ohně v jejich blízkosti.

24. prosinec byl z pohledu rhasičů elativně klidný. Naše jednotky zasahovaly celkem u 14 událostí, z toho byla jedna dopolední dopravní nehoda dvou vozidel v Hradci Králové (ul. Akademika Bedrny), která se obešla bez zranění.

Po 19. hodině pak vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí do Proškovy ulice v Kostelci n. O., kde došlo k vyhoření sazí v komíně v řadovce a následnému prasknutí komínového tělesa. Požár způsobil škodu asi 30 tis. Kč, uchráněné hodnoty představují asi 2,5mil. Kč.

Mezi dalšími činnostmi hasičů byly převážně různé technické pomoci.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje