Sváteční zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji

Sváteční zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 5. 7. 19:33
V Poštovní ulici v části Březhrad do sebe narazila dvě osobní vozidla, jedno zůstalo převrácené na střeše. Při události byl jeden člověk zraněn, skončil v péči ZZS. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a Hradec Králové – Pražská, odstranili následky nehody.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 6. 7. 13:50
V ulici Akademika Bedrny zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Dva lidé byli předáni do péče ZZS. Jedno z aut skončilo na chodníku, druhé blokovalo průjezd křižovatkou. Jednotka zabezpečila havarované vozy a uvolnila komunikaci.

Roudnice – dopravní nehoda – 6. 7. 19:55
V katastru obce Roudnice havaroval osobní automobil mimo vozovku do stromu. Jedna osoba byla v péči ZZS. Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a JSDH Nechanice zabezpečili místo události.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – dopravní nehoda – 5. 7. 14:27
Ke srážce osobního vozidla a motorky došlo na silnici č. 16 u Nové Paky mezi Vrchovinou a Vidochovem. Profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky zabezpečovali místo události, komunikace byla na nezbytně nutnou dobu při záchranných pracích a vyšetřování nehody uzavřena. Jedna osoba byla v péči posádky ZZS. Hasiči se následně postarali o úklid vozovky.

Vidochov – dopravní nehoda – 6. 7. 14:55
Jedno auto na silnici a druhé na louce, tak dopadl střet na silnici č. 16 u Vidochova. Nikdo nebyl zraněn, místo události zajistili profesionální hasiči z Nové Paky. Ti pak provedli odstranění následků, úklid vozovky a pomohli s naložením na odtah. Tři malí účastníci dopravní nehody dostali od hasičů za statečnost dráčka Záchranáčka.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Skalice – dopravní nehoda – 6. 7. 18:53
Profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Česká Skalice mířili na obchvat České Skalice, kde se nákladnímu autu uvolnilo kolo, které pak narazilo do projíždějícího osobního vozidla. Jedna osoba skončila v péči ZZS. Hasiči zabezpečili místo události, silnice byla kyvadlově průjezdná. Po došetření nehody pomohli hasiči s naložením na odtah a zajistili úklid vozovky.

Vlkov – požár – 6. 7. 15:40
Šest jednotek požární ochrany bylo zalarmováno ve středu odpoledne kvůli ohlášenému požáru strniště. Kvůli silnému větru hrozilo jeho další šíření k lánu s obilím, cestě a k obci. Hasičům se frontu šíření požáru podařilo včas zastavit, pomocí manipulační techniky a traktoru bylo okolí podmítnuto a jednotky dohašovaly ohniska. Kvůli silnému zakouření byla na nezbytně nutnou dobu při zásahu uzavřena komunikace mezi obcemi Smržov a Rasošky. Kolem 17. hodiny byl zásah ukončen. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Černilov, Černožice, Smiřice, Jaroměř a Vlkov.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – technická pomoc – 5. 7. 19:59
V objektu dobrušského gymnázia došlo v úterý večer k vodovodní havárii a úniku vody. Profesionální a dobrovolní hasiči pomáhali na místě s čerpáním vody a vyklízením zasažených učeben. Zásah byl ukončen kolem 23. hodiny.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou a JSDH Dobruška, Opočno.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 5. 7. 11:40
Na silnici č. 37 havaroval osobní automobil, který za sebou táhl vlek s naloženým osobním vozidlem. Nikdo nebyl zraněn, průjezd komunikací byl částečně blokován. Profesionální jednotka hasičů z Trutnova zabezpečila místo zásahu a postarala se o uvolnění vozovky – vozidlo, které tvořilo překážku, hasiči odstranili.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK