Traktor sjel do jímky i s vlekem

26.06.2018
Traktor sjel do jímky i s vlekem
traktor.jpg
V průmyslovém areálu v Častolovicích zasahovali 26.6. 2018 profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí u události, kdy sjel traktor i s vlekem do jímky.

Traktor skončil prakticky celou přední částí ponořený do vody. Začaly z něj unikat provozní náplně, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o jímku v rámci areálu, k ohrožení vodních zdrojů nedošlo.

stazeny-soubor-(1).jpg

Hasiči odpojili u traktoru akumulátor a zjistili, že z něj uniká nafta a převodový olej. Z jímky jej bylo nutné vyprostit pomocí jeřábu. Vytažené vozidlo s vlekem pak jednotky zajistily a nechaly jej na odstavné ploše. Poté mohly začít s likvidací uniklých kapalin do jímky pomocí sorpčních materiálů.

Zásah trval téměř dvě hodiny, byl ukončen kolem 9:30 hod. Při události nedošlo ke zranění osob.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje