Traktorový přívěs s hnojivem se převrátil do rybníka

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

18.07.2023 | Vlkov/ Královéhradecký kraj
Traktorový přívěs s hnojivem se převrátil do rybníka

Vlkov - dopravní nehoda - 17.7.2023 14:32 hod.

Na polní cestě nedaleko obce Vlkov došlo k převrácení traktorového přívěsu. K překlopení vleku došlo přímo na hrázi rybníku a téměř celý náklad (zemědělské hnojivo) se vysypal do vody. Hasiči provedli zajištění vleku proti dalšímu sesunutí do bahna a pomocí dvou vyprošťovacích automobilů se jim podařilo vlek z vody částečně vyprostit.

Vzhledem k velice měkkému a bahnitému terénu v blízkosti hráze nebylo možné, aby těžká technika hasičů provedla úplné vytažení. Protože již nehrozilo další nebezpečí, finální vytažení bude provádět specializovaná firma automobilovým jeřábem s vysokou nosností a potřebnou dostupností.

Na místě hasiči spolupracovali s Policií ČR a Českou inspekcí životního prostředí. Podle vyjádření zástupce ČIŽP nedošlo, mimo rybník, k ohrožení životního prostředí.

Sanaci zasaženého místa u hráze bude provedena po vyproštění zemědělské techniky.

Zasahovaly jednotky HS Jaroměř, CHS Hradec Králové a CHS Velké Poříčí.

Zdroj: HZS Královéhradeckeho kraje