U Černčic havaroval autobus s cestujícími, pět lidí se zranilo

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

U Černčic havaroval autobus s cestujícími, pět lidí se zranilo

bus43.png
Hlášení o dopravní nehodě linkového autobusu přijalo krajské operační a informační středisko HZS ve čtvrtek , 17.ledna 2019, ráno v 7:46 hod.

gh.jpg

V tu dobu jelo v autobuse celkem 19 cestujících a řidič. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, narazilo do stromů zachranariXX.jpgpodél komunikace a skončilo v příkopu. Pět osob bylo při nehodě zraněno, záchranáři je transportovali do nemocnic v Hradci Králové a Náchodě.

a.jpg

Na místo bylo vysláno celkem pět jednotek hasičů, včetně evakuačního autobusu z Hradce Králové. Všechny hasic-auto4A.jpgosoby se dostaly mimo havarovaný autobus, nikdo nebyl zaklíněn a hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. Jednotky místo zásahu zajistily a zabezpečily vozidlo proti vzniku požáru. Do evakuačního autobusu nastoupilo celkem osm cestujících, kteří s ním dále pokračovali v jízdě. Zbytek cestujících si zařídil odvoz vlastními silami.

email-seznam-cz.jpg

Komunikace č. 308 musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Hasiči se po došetření nehody postarají o úklid komunikace. Vyproštění havarovaného autobusu si zajistil přímo dopravce.

zz.jpg
Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dobruška, Jaroměř a Hradec Králové a jednotky SDH Nové Město nad Metují a Opočno.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje