U Nepolis u Chlumce nad Cidlinou shořel na poli kompletně celý kombajn.

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.07.2018
U Nepolis u Chlumce nad Cidlinou shořel na poli kompletně celý kombajn.
pozar6.png kombajn2.jpg
Oznámení o požáru zemědělského stroje přijalo krajské operační a informační středisko ve čtvrtek 5. 7. v 16:46 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou.

stazeny-soubor.jpg

kombajn.jpgKombajn začal hořet při provádění zemědělských pracích na poli s řepkou olejkou. Událost se stala v katastru obce Nepolisy směrem k Chlumci nad Cidlinou. Po příjezdu jednotek na místo byl celý stroj v plamenech.

stazeny-soubor-(1).jpg

Hasičům se podařilo oheň během několika minut lokalizovat a dále se již nešířil. Aby  mohly jednotky požár casCC.jpgkompletně uhasit, musely z kombajnu vymést i všechny zbytky řepky, která v něm stále doutnala. Zemědělský stroj se v době požáru nacházel už jen na polním strništi.

stazeny-soubor-(3).jpg

ztrataE.jpgPříčinou požáru byla technická závada. Oheň zničil kompletně celý stroj. Škoda byla odhadnuta na 10 milionů korun. Při události nebyl nikdo zraněn.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje