U Slavoňova na Náchodsku se zřítil vrtulník, po pádu začal hořet, nehodu nepřežily vě osoby.

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

22.03.2019
vrtulnik.jpg
Tři jednotky požární ochrany byly 22.března 2019 vyslány do Blažkova, části obce Slavoňov, kde došlo k pádu civilního vrtulníku soukromé letecké společnosti. Událost byla oznámena na krajské operační a informační středisko hasičů v 09:15 hod.

ViewImage-(9).jpg

Při svém příjezdu našli hasiči zřícený stroj v poli a bylo viditelné plamenné hoření. Požár se snažili uhasit místní obyvatelé pomocí hasicích přístrojů, ale plameny se podařilo zkrotit až hasičům, kteří nasadili vysokotlaký proud vody. Požár zničil prostor pro posádku vrtulníku i motorovou část stroje. Podle prozatím dostupných informací nepřežily leteckou dopravní nehodu dvě osoby. Na místě spolupracovaly všechny složky IZS.

ViewImage-(10).jpg

Jednotky zabezpečovaly po dobu zásahu místo události, následně poskytovaly technickou pomoc policistům a vyšetřovatelům Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Na místo vyjel z Hradce Králové automobilový nosič kontejnerů. Ten disponuje hydraulickou rukou, pomocí které může být vrak vrtulníku vyzvednut a naložen.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje